metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Pondělí, 24. ledna 2022. Svátek má Milena.

Enterprise Investors investují do expanze společnosti Ekoenergetyka-Polska

  15:09
Varšava 13. ledna 2022 (PROTEXT) - Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný firmou Enterprise Investors (EI), získá významný minoritní podíl v high-tech společnosti Ekoenergetyka-Polska (Ekoenergetyka), zaměřené na řešení v oblasti infrastruktury nabíjecích stanic pro elektromobily.

· Fond investuje více než 45 milionů eur do společnosti Ekoenergetyka-Polska a dalších projektů souvisejících s elektromobilitou;

· Transakce je podmíněna získáním souhlasu antimonopolního úřadu.

Polská technologická společnost Ekoenergetyka nabízí unikátní řešení pro globální trh. Zaměřuje se především na vývoj a výrobu nabíjecí infrastruktury jak pro elektromobily ve veřejné a komerční dopravě, tak pro soukromá vozidla. Sektor elektromobility zaznamenává v posledních letech prudký růst, zejména díky technologickému pokroku a rostoucímu povědomí zákazníků, kteří stále častěji volí ekologická řešení. K udržení tohoto tempa růstu a splnění současných i budoucích požadavků trhu je zapotřebí stabilní, široce dostupná, a především technologicky vyspělá nabíjecí infrastruktura. Společnost Ekoenergetyka je jednou z velmi malého počtu společností na světě, které taková řešení nabízejí.

Společnost Ekoenergetyka se zrodila z akademického výzkumného projektu, který v roce 2009 založili pánové Bartosz Kubik a Maciej Wojeński. Dnes je společnost předním poskytovatelem pokročilých vysoce výkonných nabíjecích řešení a má potenciál stát se globálním hráčem. Její řešení a služby již byly zavedeny ve velkých evropských městech – Barceloně, Berlíně, Hamburku, Mnichově, Paříži a Varšavě. Díky svým neustále se rozšiřujícím výzkumným a vývojovým kapacitám, špičkovým výzkumným zařízením a prvotřídnímu výrobnímu vybavení je společnost Ekoenergetyka technologickým lídrem ve svém oboru a úspěšně konkuruje mezinárodním hráčům. Vývoj produktů od výzkumu a vývoje přes návrh a konstrukci až po prodej a marketing probíhá kompletně interně. Společnost Ekoenergetyka nabízí širokou škálu servisních a poprodejních služeb, které zahrnují nepřetržitý monitoring nabíjecích stanic a zákaznickou podporu v polštině, angličtině a němčině. V čele společnosti stojí mladý manažerský tým, který má správnou kombinaci vize, odborných znalostí a motivace k realizaci ambiciózního plánu expanze.

„Pevně věříme v dynamický růst sektoru elektromobility a velmi na nás zapůsobily inovace a technologická vyspělost společnosti Ekoenergetyka, stejně jako to, jak společnost komercializuje svá řešení,“ uvedl partner Enterprise Investors Sebastian Król, který je zodpovědný za tuto investici. „Jedinečné zkušenosti a flexibilitu společnosti, stejně jako vysokou kvalitu jejích výrobků, oceňují ti nejnáročnější zákazníci v Polsku i v zahraničí. Řešení společnosti Ekoenergetyka si vybrali a uvedli do provozu největší provozovatelé veřejné dopravy v Polsku a Evropě, stejně jako velké sítě čerpacích a nabíjecích stanic. Společnost se tak podílí na rozvoji tohoto nového rychle rostoucího trhu. Tuto výhodu plánujeme využít k posílení vedoucí pozice společnosti Ekoenergetyka,“ dodává.

„Rozhodli jsme se spojit s Enterprise Investors, abychom využili jejich zkušeností s rozvojem mladých podnikatelských firem, které se nacházejí ve fázi rychlého růstu. Ekoenergetyka plánuje rychlou expanzi, zejména na zahraničních trzích. Pro tento další krok v rozvoji naší společnosti jsme hledali silného finančního partnera, který by nás podpořil kapitálem i zkušenostmi. Nyní se můžeme soustředit na to, abychom se stali lídrem na trhu,“ řekl spoluzakladatel společnosti Ekoenergetyka Bartosz Kubik.

„S podporou Enterprise Investors plánujeme pokračovat v dynamickém růstu a ještě rychleji rozvíjet náš technologický, výrobní a organizační potenciál. Naším cílem je vytvářet nejlepší řešení s nulovými emisemi pro dopravu budoucnosti. Naší prioritou je celková spokojenost zákazníků, a proto jsem rád, že máme partnera, se kterým dosáhneme svých nejambicióznějších cílů ve výrobě, servisu a udržení našich systémů na špičkové úrovni,“ uvedl spoluzakladatel společnosti Ekoenergetyka Maciej Wojeński.

Společnosti Enterprise Investors při transakci radili právníci společnosti DLA Piper Giziński, Kycia; společnost Ekoenergetyka-Polska a její zakladatele zastupovala právní kancelář Rubicon Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Barbara Łągiewka.

Enterprise Investors je jednou z největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořila společnost devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 miliardy eur. Tyto fondy dosud investovaly 2,2 miliardy eur do 151 společností z různých odvětví a ukončily 135 investic s celkovým hrubým výnosem 4,2 miliardy eur.

Pro další informace prosím kontaktujte:

Richard Menczer

SEESAME Communication Experts

E-mail: menczer@seesame.com

Anna Czywczyńska, Communications & Public Affairs Director

tel.: +48 22 458 8500

www.ei.com.pl

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy