metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Dalších 9 fotografií v galerii
Vizualizace architektonicko-stavebního řešení nové budovy Lapidária | foto: MHMPMAFRA

Epopej bude umístěna na holešovickém Výstavišti

  15:55
Magistrát našel nový domov pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy.

Výstava, kterou lze nyní zhlédnout v Brně, se má v budoucnu přesunout na holešovické Výstaviště. Radní zde totiž plánují dostavbu a opravu místního Lapidária za 580 milionů korun, kam má být cyklus dvaceti obrazů umístěn.

„Výhodou tohoto řešení je, že za dva a půl roku by už Slovanská epopej mohla mít domov, jaký si po celou dobu zaslouží, a my tím navíc podpoříme rozvoj Výstaviště, protože Epopej na to místo jistě přiláká velké množství lidí,“ uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Fotogalerie

Záměr musí ještě potvrdit zastupitelé. Nový dům má zrcadlově odrážet historickou budovu Lapidária a přirozeně k ní tak zapadnout. Výstavní prostor, v kterém by byla plátna umístěna, by byl vysoký jedenáct a půl metru a zároveň by nabízel dostatečný odstup od rozměrných obrazů.

„Rada rovněž zadala odboru majetku, aby vybral zhotovitele stavby,“ dodává radní Jan Wolf, podle kterého by do budovy mohla v budoucnu putovat další Muchova díla.

Lapidárium se nachází hned za hlavním vstupem na Výstaviště. Jde o jeden z původních pavilonů jubilejní výstavy z roku 1891.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy