metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Středa 29. března 2023. Svátek má Taťána
Louže ve stanici nejsou nic nového. | foto: Metro.cz

Eskalátory kouří a do metra teče

  14:28
Cestující v MHD narážejí na jednu zvláštní poruchu za druhou. „Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Když do stanice metra vedou jen jedny pohyblivé schody, je pak pro cestující malá pohroma, když se rozbijí. K této paradoxní situaci opravdu došlo ve stanici metra A Bořislavka, která se od středy odpoledne cestujícím na dvanáct hodin uzavřela. 

Dopravnímu podniku se schody podařilo znovu zprovoznit až včera ráno těsně před odjezdem prvních ranních spojů. Vlaky přitom předchozí den stanicí pouze projížděly nejen kvůli chybějícímu výstupu, ale také oblakům kouře ve stanici.

„Došlo k částečnému sjetí madla. Vlivem jeho tření o vnitřní konstrukci eskalátoru došlo k částečnému zadýmení prostoru stanice a k jeho zastavení. Vedlejší eskalátor byl z důvodu závady na pohonu madla rovněž mimo provoz, proto byla stanice metra uzavřena,“ řekla deníku Metro Hana Pohanová z tiskového odboru dopravního podniku.

Eskalátory na Bořislavce nejsou zdaleka první, které musel dopravce v nedávné době reklamovat. Včera odpoledne zprovoznil jeden kratší eskalátor u jednoho z výstupů vestibulu metra B Náměstí Republiky, který tu vozil cestující k nádraží. 

V červnu zase přestal jezdit jeden z dvojice nových pohyblivých schodů ze stanice Nádraží Veleslavín. Problémy s eskalátory měl dopravní podnik začátkem tohoto měsíce také se schody ve stanici Anděl na lince B. Tam byly přitom jezdící schody nové, po zhruba měsíci. „Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k následné poruše spínacího zařízení,“ vysvětluje mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Ač metropoli v posledních dnech trápí spíše sucha nežli přívalové deště, v horní části stanice Můstek to včera vypadalo jako při povodních. Průsaky, za které se dopravce cestujícím v minulosti několikrát omlouval, se mu přitom dosud nepodařilo odstranit. Hadry zachycující vodu lze v deštivých dnech prakticky denně zahlédnout jak na béčku, tak nahoře na áčku. 

Aby ale do stanice „pršelo“ i v období sucha, je podle čtenáře Petra, který zde denně přestupuje, velmi zvláštní. „Voda bohužel teče ze stropu právě v místě, kde cestující přecházejí ze soupravy na eskalátor,“ kroutí hlavou čtenář.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek

Putin je hráč pokeru, který prohrál a nemá co ztratit, říká fotoreportér Dárvík Máca

vydáno 29. března 2023  11:00

Válka na Ukrajině se propadá do bahna a krve. Deníku Metro je ctí, že již od samého začátku konfliktu spolupracuje s Vojtěchem Dárvíkem Mácou,...  celý článek

Chytří holubi z ulic. Poznají sami sebe v zrcadle, nebojí se ani umělého dravce

vydáno 29. března 2023  4:05

Podle odborníků panuje kolem holubů řada mýtů. Věděli jste ale, že holubi jsou velmi inteligentní. Dokáží trénovat kognitivní dovednosti a dokonce...  celý článek