metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Pátek, 15. listopadu 2019. Svátek má Leopold.
Tančící dům
Další 3 fotografie v galerii
Tančící dům | foto: PSN

Exkluzivní výhled z Tančícího domu přijde na dvě stovky. I se skleničkou a uměním

29. června 2014  8:00 Tomáš Belica Metro.cz
Tančící dům zvenčí zná nejspíš každý Pražan či turista. Ovšem výhled na metropoli ze střechy budovy každý asi nezná. Jsou dva způsoby, jak na to. Ten první vede přes francouzskou restauraci Céleste, která sídlí v nejvyšších dvou patrech. Není ani nutné si objednávat večeři, stačí dát si na baru drink a vyhlídková terasa se vám otvírá. Exkluzivní vyhlídka vás nemusí finančně zruinovat.

„Čumendu“ lze také spojit s dalším kulturním požitkem, a totiž návštěvou galerie. „Za 190 korun budete mít čtyři patra výstav, sklenku a také přístup na vyhlídku,“ říká Nathaniel Marhold, produkční galerie Art Salon S. Ta v Tančícím domě – jinak zvaném Ginger a Fred – sídlí od doby, co jej koupil Václav Skala. Majitel se nechal slyšet, že by chtěl podporovat mladé české umělce a přál by si, „aby se Tančící dům stal v budoucnosti místem, kam bude veřejnost chodit obdivovat progresivní české umění a nové trendy v oblasti designu“.

Tančící dům
Tančící dům

Zpátky k penězům. Že jsou dvě stovky trochu moc? „Zároveň získáváte také vstup do naší další galerie Microna v Modřanech,“ dodává Marhold. Do konce srpna v Tančícím domě probíhají výstavy malířů Adama Jílka (Mezi ránem, silnicí a polem) a Tomáše Němce (Pokoj s matrací). Po nich nastoupí díla Leny Steinerové či předávání Ceny Stanislava Libenského. Pokud se chcete podívat jen na výstavu, za lístek dáte 90 korun. Otevřeno je každý den do osmi.

Tančící dům

Designový skvost z roku 1996 na Rašínově nábřeží otevřel veřejnosti jeho nový majitel Václav Skala.

  • Investor do nemovitostí a sběratel umění Skala světoznámý dům koupil za 360 milionů od společnosti CBRE Global Investors.
  • Skala nabídl vyšší cenu než jiný zájemce, developer Central Group, který chtěl v domě vybudovat muzeum moderní architektury a designu. O takové funkci Tančícího domu snil i bývalý prezident Václav Havel, který bydlel v sousedství.
  • V současnosti několik pater domu využívá galerie Art Salon S, ta má další objekt také v modřanské Microně.
  • V horním patře sídlí restaurace Céleste.

Komentáře

Hlavní zprávy

Rok pirátorem. Hřib ve funkci sází i zdražuje

V letech 1999 až 2006 vystudoval obor všeobecné lékařství na 3. lékařské...
vydáno 15. listopadu 2019  5:40

Během prvních 365 dní ve funkci se bývalý „ajťák“ hádal s Čínou i koaličními partnery. Zapracoval však na stavbě metra, okruhu i lávky v Troji.  celý článek

Gottwald, Fučík i budovatelé. Stanice měli ještě před 30 lety

Výhled z dnešního Vyšehradu,dříve stanice Gottwaldova
vydáno 14. listopadu 2019  14:14

Ideologické názvy zněly v metru ještě koncem sametového listopadu. Změna poté potkala i rozestavěné zastávky.  celý článek

Pohřby za peníze radnic. Praha 4 jich vypraví osmdesát

Pohřeb zemřelých v Praze 7
vydáno 14. listopadu 2019  10:45

Zemřelí bez příbuzných poprvé spočinou v Nuslích. Na sedmičce často „pánbíčkaří“.  celý článek

Komerční sdělení

Prague Black Panthers ovládli Paddock Junior Bowl a obhájili titul

Prague Black Panthers ovládli Paddock Junior Bowl a obhájili titul
vydáno 14. listopadu 2019  7:00

Hráči Prague Black Panthers se opět stali mistry ČR v americkém fotbale. Ve finálovém Paddock Junior Bowlu porazili Vysočinu Gladiators 29:6. Pražský...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám