metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Další 1 fotografie v galerii
Bývalý starosta Milan Richter (na archivním snímku uprostřed). | foto: Metro.cz

Exstarosta Prahy 10 Milan Richter se stal členem sdružení ODS v Prahy 7

  18:08
Někdejší starosta městské části Praha 10 Milan Richter zůstává po nedávném zrušení stranického sdružení mezi občanskými demokraty. Podle serveru Týden získal útočiště u místního sdružení ODS v Praze 7.

Vedení ODS zrušilo stranické sdružení v Praze 10 a vadilo mu, že bývalý starosta Milan Richter je spojován s politickým podnikatelem Tomášem Hrdličkou. Navíc podpořil po posledních komunálních volbách koalici vedenou starostkou Radmilou Kleslovou (ANO).

O zrušení sdružení v Praze 10 a 11 rozhodlo širší vedení ODS počátkem prosince. Jako důvod označilo poškozování dobrého jména strany. Zrušení navrhla regionální rada pražské ODS. Strana pak začala svá oblastní sdružení v těchto městských částech budovat znovu. Rozhodnutí se týkalo asi 350 členů, členy strany měli pak být ještě tři měsíce, během nichž měli možnost přeregistrovat se. Richtr tehdy řekl, že z ODS neodejde a vstoupí v budoucnu do obnoveného sdružení.

ODS zrušila některá sdružení již v minulosti. V roce 2013 bylo zrušeno oblastní sdružení na Praze 4 a 12. Důvodem bylo neprůhledné nabírání členů. Obě oblastní sdružení byla následně obnovena.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek