metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Dalších 9 fotografií v galerii
Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. | foto: MČ Praha 3Metro.cz

Extrémní sporty můžete zažít na vlastní kůži, na Jarově se otvírá nové hřiště

  10:41
Horolezecká stěna, dráha pro in-line brusle, venkovní posilovna a dva špičkoví sportovci. To vše čeká zítra návštěvníky nového hřiště v Habrové na Jarově v Praze 3.

Při slavnostním otevírání nového multifunkčního herního areálu se představí dvojice jezdců z VSA Xtreme teamu. Jejich show začíná ve 14 hodin.

„Diváci se budou moci těšit na ukázku triků na skateboardu od Marka Čejchana, na show na kole BMX v podání Matouše Tučka a na triky Tomáše Lorence, jezdce na koloběžce,“ představila program manažerka týmu Andrea Valentová. Diváci se nejen pobaví při show, ale sami se také zapotí.

„Kromě ukázky toho nejlepšího z těchto disciplín si diváci budou moci letní extrémní sporty vyzkoušet na vlastní kůži. K dispozici totiž na místě bude půjčovna sportovního vybavení, jako jsou BMX kola, skateboardy a freestyle koloběžky včetně chráničů zdarma,“ dodala Valentová.

Program zábavného odpoledne je však ještě pestřejší. „Chybět nebude ani ukázka sportovního lezení s odborným lektorem na nové lezecké stěně, která je součástí sportoviště,“ doplnila Jaroslava Suková, radní pro školství a volný čas mládeže.

Nový areál, který pro třetí městskou část zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské tvorby Zdeňka Sendlera, je rozvržen do čtyř funkčních celků. Celé hřiště pak lemuje dráha pro in-line brusle. Milovníky míčových sportů zaujme polyfunkční hřiště obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí.

Ve druhé části najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla. Modelovaná plocha pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i zmiňovaná tři metry vysoká lezecká stěna, zase osloví vyznavače extrémnějších sportů. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Kolem areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Hřiště vyšlo žižkovskou radnici na asi šestnáct milionů korun. „Čtrnáct a půl milionu pokryla dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ upřesnil zástupce starosty Ivan Holeček.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek