metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Neděle, 18. srpna 2019. Svátek má Helena.
Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových...
Dalších 9 fotografií v galerii
Kolem nového sportovního areálu na Habrové v Praze 3 je vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. | foto: MČ Praha 3Metro.cz

Extrémní sporty můžete zažít na vlastní kůži, na Jarově se otvírá nové hřiště

26. března 2015  10:41 Marek Hýř Metro.cz
Horolezecká stěna, dráha pro in-line brusle, venkovní posilovna a dva špičkoví sportovci. To vše čeká zítra návštěvníky nového hřiště v Habrové na Jarově v Praze 3.

Při slavnostním otevírání nového multifunkčního herního areálu se představí dvojice jezdců z VSA Xtreme teamu. Jejich show začíná ve 14 hodin.

„Diváci se budou moci těšit na ukázku triků na skateboardu od Marka Čejchana, na show na kole BMX v podání Matouše Tučka a na triky Tomáše Lorence, jezdce na koloběžce,“ představila program manažerka týmu Andrea Valentová. Diváci se nejen pobaví při show, ale sami se také zapotí.

„Kromě ukázky toho nejlepšího z těchto disciplín si diváci budou moci letní extrémní sporty vyzkoušet na vlastní kůži. K dispozici totiž na místě bude půjčovna sportovního vybavení, jako jsou BMX kola, skateboardy a freestyle koloběžky včetně chráničů zdarma,“ dodala Valentová.

Program zábavného odpoledne je však ještě pestřejší. „Chybět nebude ani ukázka sportovního lezení s odborným lektorem na nové lezecké stěně, která je součástí sportoviště,“ doplnila Jaroslava Suková, radní pro školství a volný čas mládeže.

Nový areál, který pro třetí městskou část zpracoval Ateliér zahradní a krajinářské tvorby Zdeňka Sendlera, je rozvržen do čtyř funkčních celků. Celé hřiště pak lemuje dráha pro in-line brusle. Milovníky míčových sportů zaujme polyfunkční hřiště obehnané 4,5 metru vysokou ochrannou sítí.

Ve druhé části najdou zájemci venkovní posilovnu se třemi fitness prvky umožňujícími základní cviky s vahou vlastního těla. Modelovaná plocha pro kolečkové brusle, triková kola a dětská vozítka, jejíž součástí je i zmiňovaná tři metry vysoká lezecká stěna, zase osloví vyznavače extrémnějších sportů. V poslední, čtvrté části areálu je umístěn objekt s toaletami, skladem, občerstvením a zázemím pro správce sportoviště.

Kolem areálu bylo vysázeno 38 nových stromů, které vytvoří vizuální i protihlukovou bariéru. Sportoviště je z bezpečnostních důvodů oploceno a jeho provoz bude upraven provozním řádem, na jehož dodržování bude dohlížet stálý správce.

Hřiště vyšlo žižkovskou radnici na asi šestnáct milionů korun. „Čtrnáct a půl milionu pokryla dotace z evropských fondů, kterou žižkovská radnice získala v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ upřesnil zástupce starosty Ivan Holeček.

Komentáře

Hlavní zprávy

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám