metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Fandi jako Brazilec, hoduj jako pravý Španěl

22. června 2018  7:55 Marek Hýř Metro.cz
Fotbalová horečka zachvátila Prahu. A to i přesto, že Česko na mistrovství světa nehraje.

Víc řvou, víc gestikulují a dávají do toho více emocí. Tak fandí fanoušci z Latinské Ameriky. Nebo to alespoň tvrdí Jesús Castillo, manažer baru La Casa Blů. Tento podnik je jedno z řady míst, kde cizinci v Praze fandí svým národním týmům.

Bar La Casa Blů je oblíbený zejména jihoamerickou klientelou. Do podniku na Starém Městě chodí Brazilci, Argentinci či Kolumbijci, kteří dlouhodobě žijí v Česku. Často sem však zavítají i turisté z Latinské Ameriky, když jsou zrovna v Praze. S pivem zde potkáte i Čechy.

Během mistrovství je tu živo. „Můžete zde často vidět žluté brazilské či kolumbijské dresy,“ říká Castillo. Podnik navíc pro fanoušky vždy nachystá speciální fotbalové menu. Když například v neděli hrálo Mexiku s Německem, v nabídce bylo menu s nachos a čtyřmi pivy Corona. Když se utkaly Španělsko s Portugalskem, fanoušci si mohli v akci objednat španělský salám chorizo, včera byl v nabídce pro změnu argentinský rump steak. Však taky hráli Messi a spol.

Speciální nabídku si pro mistrovství připravil i Room tapas bar, který se nachází kousek od Václavského náměstí. V akci tu mají nachos, burgry i například pražené mandle. „Nabízíme převážně španělskou kuchyni, ale chodí k nám také Rusové, Francouzi i Češi,“ říká Miroslav Kotmel, PR manažer tapas baru. Fotbal zde můžete sledovat na velkém plátně. „Nečekejte ale žádný velký řev, jednoduše si tu lidé mohou zafandit a při tom si dát něco netradičního k jídlu,“ zve Kotmel na tapas.

Fotbalovou atmosféru zažijete také v Dutch Pubu. Ačkoliv Holanďané na mistrovství světa nejsou, živo je v posledních dnech i zde. „Máme dvě velká plátna. Góly tu slaví Španělé, Italové, Angličané i Němci,“ říká manažer Jakub. Jeho podnik v centru byla původně holandská restaurace, ale z důvodu poptávky dnes funguje jako sportbar.

Kdy vyrazit do baru a užít si fotbalovou atmosféru

Dnes i zítra hrají svá utkání temperamentní národy.

  • Brazílie, která na úvod turnaje jen remizovala se Švýcarskem, dnes hraje s Kostarikou od 14 hodin. Dnes je na programu také zápas Nigérie s Islandem (17.00), který o body obral Argentinu. Hraje i Srbsko se Švýcarskem (20.00).
  • Zítra se od 14 hodin utká Belgie s Tuniskem, od pěti hraje Jižní Korea s Mexikem a od osmi Německo se Švédskem.
  • V neděli uzavírají druhé kolo mistrovství světa zápasy Anglie s Panamou (14.00), Japonska se Senegalem (17.00) a Polska s Kolumbií (20.00).
  • V pondělí se hrají hned čtyři zápasy. Utkají se Uruguay s Ruskem (16.00), Saúdská Arábie s Egyptem (16.00), Írán s Portugalskem (20.00) a Španělsko s Marokem (20.00).

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám