metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Větší foto
Jiří Hamza | foto: ČTK

Fanoušci budou mít vstup zdarma

  16:35
Vysočina Arena přivítá po čtyřech letech světovou elitu běžců na lyžích.

O víkendu se v rámci domácího podniku Světového poháru (SP) uskuteční dva závody, na kterých nebude chybět kompletní česká reprezentace ani největší světové hvězdy běžeckého lyžování.

Fanoušci se v tradičním místě českého zimního sportu mohou těšit na atraktivní podívanou. V sobotu v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km. O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00.

Servis pro diváky

  • Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu od 7.45 do 14.00, v neděli pak od 9.00 do 15.00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a hudební produkcí.
  • Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9.00 do 14.00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.

Na Vysočinu se vrací Světový pohár po čtyřleté přestávce. „Doufám, že se nám podaří restartovat svěťáky v Česku,“ řekl včera šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. V Novém Městě na Moravě se představí kompletní česká špička včetně Kateřiny Razýmové a sourozenců Petry a Michala Novákových, kteří ze zdravotních důvodů odstoupili z Tour de Ski.

„Využijeme možnosti postavit do závodů i národní skupinu. Pojedou tedy také členové reprezentace do 23 let a tři junioři,“ doplnil trenér českých žen Jan Franc.

Během celého víkendu bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. „Naším cílem je vytvořit českým závodníkům maximální možnou podporu. Zároveň chceme přesvědčit fanoušky z celé republiky, aby se přijeli podívat na špičkový světový sport s očekávaným množstvím výjimečných výkonů. Vstupné zdarma bylo při této snaze logickým krokem, podle současných předpovědí by nám mělo o samotném závodním víkendu přát také počasí,“ zve tiskový mluvčí Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy