metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Sobota, 25. ledna 2020. Svátek má Miloš.
Jiří Hamza
Větší foto
Jiří Hamza | foto: ČTK

Fanoušci budou mít vstup zdarma

15. ledna 2020  16:35 Šimon Merta Metro.cz
Vysočina Arena přivítá po čtyřech letech světovou elitu běžců na lyžích.

O víkendu se v rámci domácího podniku Světového poháru (SP) uskuteční dva závody, na kterých nebude chybět kompletní česká reprezentace ani největší světové hvězdy běžeckého lyžování.

Fanoušci se v tradičním místě českého zimního sportu mohou těšit na atraktivní podívanou. V sobotu v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km. O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00.

Servis pro diváky

  • Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu od 7.45 do 14.00, v neděli pak od 9.00 do 15.00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a hudební produkcí.
  • Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9.00 do 14.00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.

Na Vysočinu se vrací Světový pohár po čtyřleté přestávce. „Doufám, že se nám podaří restartovat svěťáky v Česku,“ řekl včera šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. V Novém Městě na Moravě se představí kompletní česká špička včetně Kateřiny Razýmové a sourozenců Petry a Michala Novákových, kteří ze zdravotních důvodů odstoupili z Tour de Ski.

„Využijeme možnosti postavit do závodů i národní skupinu. Pojedou tedy také členové reprezentace do 23 let a tři junioři,“ doplnil trenér českých žen Jan Franc.

Během celého víkendu bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. „Naším cílem je vytvořit českým závodníkům maximální možnou podporu. Zároveň chceme přesvědčit fanoušky z celé republiky, aby se přijeli podívat na špičkový světový sport s očekávaným množstvím výjimečných výkonů. Vstupné zdarma bylo při této snaze logickým krokem, podle současných předpovědí by nám mělo o samotném závodním víkendu přát také počasí,“ zve tiskový mluvčí Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Mezi Prahou a Dobříší možná přestěhují zastávky do obcí

Ze zastávky Řitka, hlavní silnice je výjezd příliš krátký.
vydáno 25. ledna 2020  5:53

D4 je jedinou tuzemskou dálnicí, u níž už čtyři roky protizákonně stavějí autobusy. Jiné řešení zatím neexistuje.  celý článek

Na Černém Mostě si můžete zalézt v ledu

Aneta Loužecká
vydáno 24. ledna 2020  16:14

Máte rádi adrenalin? Pokud ano, tak lze již od zítřka doporučit 10 metrů vysokou ledovou stěnu, kterou postavili před Centrem Černý Most. Své ledolezecké...  celý článek

Dvojnásobný ministr Karel Havlíček může oprášit morseovku

Budova dnešního ministerstva dopravy se pro veřejnost otevře poprvé od sametové
vydáno 24. ledna 2020  12:58

Někteří ministři a ministryně ve své nové kanceláři nestačí vybalit z aktovky ani rodinnou fotku a už zase odcházejí. Jejich životnost se totiž v...  celý článek

Holí všude. U domu ztraceného chlapce, v nákupáku i v pasáži

Kolem holičství v pasáži mohou lidé chodit z obou stran.
vydáno 24. ledna 2020  5:51

Pánských holičství alias barber shopů vzniká v Praze pomalu více než kaváren. Sídlí i na zvláštních místech.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám