metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie

Větší foto
Jiří Hamza | foto: ČTK

Fanoušci budou mít vstup zdarma

  16:35
Vysočina Arena přivítá po čtyřech letech světovou elitu běžců na lyžích.

O víkendu se v rámci domácího podniku Světového poháru (SP) uskuteční dva závody, na kterých nebude chybět kompletní česká reprezentace ani největší světové hvězdy běžeckého lyžování.

Fanoušci se v tradičním místě českého zimního sportu mohou těšit na atraktivní podívanou. V sobotu v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km. O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00.

Servis pro diváky

  • Vysočina Arena bude pro fanoušky otevřena v sobotu od 7.45 do 14.00, v neděli pak od 9.00 do 15.00. Pro diváky budou připraveny dva sektory u tratí s velkoplošnými obrazovkami, živým komentářem a hudební produkcí.
  • Hned vedle stadionu vyroste trať se zábavnými překážkami, kde si děti mohou vyzkoušet běžkování i další zimní sporty. V obou závodních dnech bude trať k dispozici od 9.00 do 14.00, přímo v areálu si zájemci mohou zapůjčit vybavení.

Na Vysočinu se vrací Světový pohár po čtyřleté přestávce. „Doufám, že se nám podaří restartovat svěťáky v Česku,“ řekl včera šéf organizačního výboru SP Jiří Hamza. V Novém Městě na Moravě se představí kompletní česká špička včetně Kateřiny Razýmové a sourozenců Petry a Michala Novákových, kteří ze zdravotních důvodů odstoupili z Tour de Ski.

„Využijeme možnosti postavit do závodů i národní skupinu. Pojedou tedy také členové reprezentace do 23 let a tři junioři,“ doplnil trenér českých žen Jan Franc.

Během celého víkendu bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. „Naším cílem je vytvořit českým závodníkům maximální možnou podporu. Zároveň chceme přesvědčit fanoušky z celé republiky, aby se přijeli podívat na špičkový světový sport s očekávaným množstvím výjimečných výkonů. Vstupné zdarma bylo při této snaze logickým krokem, podle současných předpovědí by nám mělo o samotném závodním víkendu přát také počasí,“ zve tiskový mluvčí Svazu lyžařů ČR Tomáš Haisl. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek