metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 9 °C

Sobota, 7. prosince 2019. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Fanoušci (ilustrační foto)
Fanoušci (ilustrační foto) | foto: Pavel Tůma

Fanouškům to pojede častěji. Dopravní podnik posílí spoje na šampionát v hokeji

24. dubna 2015  17:17 ČTK
Pražský dopravní podnik v době mistrovství světa v hokeji posílí před zahájením a po skončení všech zápasů provoz metra na trase B procházející kolem O2 areny. V okolí haly pojedou i delší tramvaje a budou zde informátoři schopní poradit lidem ohledně dopravního spojení v češtině a angličtině. Informoval o tom mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Jiří Štábl. Praha šampionát hostí od 1. do 17. května.

„Po celou dobu konání turnaje jsme připraveni také operativně posílit pravidelnými zálohami provoz metra na linkách A a C,“ uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš. V neděli 3. května, kdy se v Praze koná také Pražský mezinárodní maraton, bude dopravní podnik posilovat všechny tři trasy metra už od ranních hodin. V den finále hokejového šampionátu 17. května pojede metro na lince B častěji po celé odpoledne a večer. A pokud by se zápas prodlužoval, metro bude jezdit na všech trasách o hodinu déle.

Tramvaje v okolí O2 areny pojedou v době mistrovství podle běžného jízdního řádu, na některé spoje ale dopravní podnik pošle delší soupravy. „Pro zajištění bezpečnosti provozu bude rychlost tramvají v ulici Českomoravská omezena v obou směrech na maximálně 30 kilometrů za hodinu,“ uvedl Štábl. Uzavřeno bude po dobu šampionátu obratiště autobusů u stanice metra Českomoravská, linky 151, 158 a 375 tak budou začínat a končit v ulici K Moravině. Z autobusů se změní jen trasa linky 151, která nepojede přes zastávku Poliklinika Vysočany.

Máte vstupenku? To je jedno, kupte si i jízdenku

Vstupenky na jednotlivá utkání nebudou uznávány jako jízdní doklad, oznámil mluvčí. Zdarma budou moci veřejnou dopravou po Praze cestovat jen lidé s akreditační kartou vydanou hokejovým svazem.

Na zastávkách a v tramvajích budou od příštího pondělí podle Štábla připraveny letáky se základními informacemi o spojení k O2 areně. Telefonní infolinka DPP (296 191817) bude během všech hracích dnů hokejového mistrovství fungovat až do 23.00. Běžně je v provozu od 7.00 do 21.00.

Komentáře

Hlavní zprávy

Česko je černá díra na hliníkové plechovky

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 7. prosince 2019  8:07

Češi si zamilovali pití z plechovek. Jsou snadno přenosné, dají se lehce vyhodit. Navíc se do nich stále víc a víc plní jejich oblíbené pivo. Česko je ale...  celý článek

Při psaní se vybavují i smutné události, zároveň se i čistí hlava, říká hasič

Roman Kutálek (vpravo) se synem Ondrou a mluvčím HZS Praha Martinem Kavkou
vydáno 6. prosince 2019  13:32

Třiačtyřicetiletý hasič Roman Kutálek napsal knížku Hasiči. V ní se můžete dočíst, s čím vším se ve své profesi setkává. Když byl malý kluk, říkával mu...  celý článek

Z nedodělaného fantasy je v reálu nekonečný krimi příběh

Filip Cíl a Jana Pidrmanová v ukázce z filmu
vydáno 6. prosince 2019  5:03

Nejdražší český film Poslední z Aporveru nezamířil do kin, ale k soudu. Jak dopadne?  celý článek

Hráčky amerického fotbalu oslaví příští rok kulatiny. Nabírají také novou krev

Přidat se může každý.
vydáno 5. prosince 2019  16:10

Pražské Harpyje již za měsíc opět obléknou dresy, ramenní chrániče a helmy. Tým ženského amerického fotbalu, o jehož činnosti deník Metro na svých...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám