metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 15 °C

Neděle, 5. dubna 2020. Svátek má Miroslava.
Z kolekce Vladimíra Staňka, který představí své modely kolekce Stinak ve...
Další 1 fotografie v galerii
Z kolekce Vladimíra Staňka, který představí své modely kolekce Stinak ve Fantově kavárně. | foto: Stinak.comMetro.cz

Fantova kavárna ožije módní přehlídkou. Bude veřejně přístupná

12. listopadu 2015  20:54
Všichni cestující a zájemci o nové trendy budou moct přihlížet módní přehlídce, která se bude konat v pátek večer v prostorách Fantovy kavárny na Hlavním nádraží. V prostoru Fantovy kavárny ji pořádají organizátoři přehlídky Czech Design Week, která v Praze trvá do neděle. Své kolekce v secesních prostorách nedávno zrekonstruované kavárny předvedou v rámci speciální fashion show návrhář Vladimír Staněk, Mirka Horká a Fresh Labels.

„Předvedou se kolekce od dvou návrhářů a jednoho multibrandového obchodu. Navíc oproti zvyku mít přehlídku uzavřenou jen pro zvané, tato bude volně přístupná široké veřejnosti,“ uvedl za pořadatele Jakub Stejskal s tím, že akce startuje ve 22 hodin.

Vladimír Staněk se svoji značkou Stinak předvede to nejlepší napříč posledními kolekcemi. Mladý návrhář patří podle časopisu Forbes mezi 30 nejtalentovanějších lidí Česka do 30 let. Jeho pánská kolekce bude doplněna o batůžky a tašky. Mirka Horká pošle na přehlídkové molo aktuální kolekci na letošní podzim a zimu. Fresh Labels ukážou na 12 modelech průřez různými značkami, ale vždy v černé a bílé variaci.

Prodejní přehlídka Czech Design Week od pondělí představuje v centru Prahy šedesátku českých nezávislých designérů, škol a tradičních tuzemských výrobců. Zájemci si mohou prohlédnout například kovové křeslo Domus vyhlášené jako nejlepší studentský design světa v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí.

Na stejném místě se nachází do konce týdne cena pro nejlepšího českého designéra Kia Czech Design Week Award, kterou za letošní rok dostala formace Vobouch. Speciální sošku pro tuto příležitost navrhl designér Petr Novague. Úmyslně ji vytvořil v podobě českého lva a nabízí tak srovnání s obdobnou soškou filmových cen. Vobouch tvoří Markéta Kalivodová a Richard Švejda, kteří na Czech Design Weeku představují sérii Beton kombinující porcelán s betonovým blokem. Jejich práci lze podle pořadatelů akce charakterizovat jako užitý design s přesahem do volného umění.

Nachystány jsou i instalace přímo v ulicích hlavního města - na Piazzetě Národního divadla, Jungmannově náměstí, Václavském náměstí či náměstí Republiky. Organizátoři upozorňují, že se snažili vedle nezávislého českého designu ukázat i příběh jejich autorů. Přehlídka čítá jak šperky, nábytek, tak bytové doplňky, věci do kuchyně, ale také módu a další.

Komentáře

Hlavní zprávy

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Poloprázdná stanice metra Smíchovské nádraží
vydáno 3. dubna 2020  9:19

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám