metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Dearth of A Salesman, Leslie Arliss, 1957, Velká Británie, Sellers | foto: Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha zamíří v lednu také do regionů

  11:13
Desátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, který organizuje tým MFF Karlovy Vary, se uskuteční v pražském kině Světozor od 15. do 18. ledna. Navíc uvede to nejlepší z programu předešlých devíti ročníků, a to i v dalších městech České republiky.

Například 16. ledna je nabídne divákům v Brně, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Jablonci nad Nisou, Blatné a Českých Budějovicích. Dramaturgie se snaží akcentovat díla s osobitým filmařským názorem a usiluje o to, představit různé přístupy k filmu a co nejširší záběr témat.

Pražští diváci uvidí ve Světozoru atraktivní soutěžní mozaiku

„Jsme potěšeni, že si Festival krátkých filmů Praha v uplynulých devíti edicích našel své diváky a vybudoval si stabilní místo mezi českými filmovými festivaly,“ uvedla Radka Weiserová z programového oddělení přehlídky. Pražští diváci uvidí ve Světozoru atraktivní soutěžní mozaiku, vybranou z téměř dvoutisícovky žánrově pestrých filmů, dva bloky průřezu toho nejlepšího z předešlých ročníků či tři znovuobjevené krátké filmy s legendárním komikem Peterem Sellersem.

Černobílé filmy s talentovaným bavičem vznikly v roce 1957 a více než padesát let je nikdo neviděl. Objevil je totiž úplnou náhodou technik Robert Farrow až při vyklízení budovy studia Park Lane Films. Tři znovuobjevené komediální filmy Sellersovi později otevřely cestu k ikonickým rolím ve filmech Růžový panter z roku 1963 či Dr. Divnovláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu z roku 1964.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy