metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Turistika (ilustrační foto) | foto: freeimages

Festival outdoorových filmů vyvrcholí 6. prosince v Lucerně

  12:44
Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se letos koná už podvanácté, se rozšířil. Tentokrát do 41 měst České a Slovenské republiky a zamíří opět i do Ruska. Oficiálně byl zahájen v Ostravě 3. října, skončí 6. prosince předáním cen v Lucerně.

„Tuto přehlídku, jejíž program nabízí ve čtyřech sekcích celkem 95 filmů z jednadvaceti zemí, obohacuje řada besed, výstav, venkovních akcí i koncertů,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze její ředitel a zakladatel Jiří Kráčalík. Svou kategorii mají cestopisné filmy, filmy z vodáckého prostředí či s horskou tematikou. Soutěží také snímky zachycující extrémní sportovní výkony. Celkem bylo doprovodných akcí 76.

Festival se bude konat i v rodišti Dědy Mráze

V Praze poskytnou projekcím prostor kina Atlas a Lucerna. V kině Atlas od 20. do 29. listopadu, v Lucerně od 1. do 6. prosince. Doprovodný program v metropoli zajistí letošní čestný host Jaromír Štětina, který bude besedovat o svých cestách a reportážích nejen z Afghánistánu a o začátcích českého raftingu.

„V Rusku se letos bude promítat v sibiřském městě Velikij Ustjug, kde se rovněž koná přehlídka podobných snímků. Údajně se tam narodil Děda Mráz,“ dodal Kráčalík. I letos festival zavítal na Luční boudu v Krkonoších, na Slovensku navštívil Žilinu a Liptovský Hrádek, koncem měsíce uvede své filmy v Trstěné a v Zuberci. Předsedou poroty je portugalský cestoval, spisovatel a dokumentarista António Pedro Noble.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy