metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 27 °C

Sobota, 24. srpna 2019. Svátek má Bartoloměj.
Turistika (ilustrační foto)
Turistika (ilustrační foto) | foto: freeimages

Festival outdoorových filmů vyvrcholí 6. prosince v Lucerně

13. listopadu 2014  12:44 ČTK
Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se letos koná už podvanácté, se rozšířil. Tentokrát do 41 měst České a Slovenské republiky a zamíří opět i do Ruska. Oficiálně byl zahájen v Ostravě 3. října, skončí 6. prosince předáním cen v Lucerně.

„Tuto přehlídku, jejíž program nabízí ve čtyřech sekcích celkem 95 filmů z jednadvaceti zemí, obohacuje řada besed, výstav, venkovních akcí i koncertů,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze její ředitel a zakladatel Jiří Kráčalík. Svou kategorii mají cestopisné filmy, filmy z vodáckého prostředí či s horskou tematikou. Soutěží také snímky zachycující extrémní sportovní výkony. Celkem bylo doprovodných akcí 76.

Festival se bude konat i v rodišti Dědy Mráze

V Praze poskytnou projekcím prostor kina Atlas a Lucerna. V kině Atlas od 20. do 29. listopadu, v Lucerně od 1. do 6. prosince. Doprovodný program v metropoli zajistí letošní čestný host Jaromír Štětina, který bude besedovat o svých cestách a reportážích nejen z Afghánistánu a o začátcích českého raftingu.

„V Rusku se letos bude promítat v sibiřském městě Velikij Ustjug, kde se rovněž koná přehlídka podobných snímků. Údajně se tam narodil Děda Mráz,“ dodal Kráčalík. I letos festival zavítal na Luční boudu v Krkonoších, na Slovensku navštívil Žilinu a Liptovský Hrádek, koncem měsíce uvede své filmy v Trstěné a v Zuberci. Předsedou poroty je portugalský cestoval, spisovatel a dokumentarista António Pedro Noble.

Komentáře

Hlavní zprávy

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám