metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Dalších 5 fotografií v galerii
Festival Signal | foto: Mirka Müllerová

Festival Signal plánuje změny. Chce ulevit přeplněným ulicím

  15:28
Po loňských zkušenostech, kdy dav návštěvníků festivalu beznadějně ucpal některé ulice v centru města, například v­ okolí Mariánského náměstí, přichystali organizátoři změny. Největší je podle ředitele festivalu Signal Martina Pošty jednosměrná festivalová trasa doporučovaná organizátory.

„Návštěvník na ni bude moci vstoupit z jakéhokoli místa a komfortně si projít všechny lokace v ­jednosměrné procházce,“ řekl Martin Pošta.

Nebude tedy nutné začínat u ­čísla jedna, stačí pouze jít vzestupně podle čísel instalací. Podle organizátorů jde jen o doporučený postup, který zlepší průchodnost ulic, ale je to samozřejmě otázka volby každého návštěvníka. „Rodinám s ­dětmi doporučuji vyrazit na Signal ve čtvrtek nebo v ­neděli večer, kdy je v ulicích méně lidí,“ dodal Pošta. Dojde i ke změně míst, kde budou světelné objekty instalovány.

Signal

Signal

Festivalu, kterého se loni zúčastnily statisíce lidí, má letos pomoct i lepší spolupráce s­městem. „Chystáme intenzivnější MHD v místech, kde se bude pohybovat nejvíce návštěvníků, nebo omezení individuální automobilové dopravy zejména na nábřežích a ­v ­přilehlých ulicích,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Signal

Festival světla Signal 2014

Zjednodušeně řečeno, bude jezdit více tramvají a souprav metra, auta budou muset místa, kde budou instalace, objíždět. Organizátoři také počítají, že během akce budou ve větší míře zapojeny bezpečnostní složky. „Jde pouze o to, aby nedocházelo ke kolizím mezi návštěvníky festivalu a ­například řidiči. Proto budou na kritických uzlech policisté, kteří budou řídit dopravu nebo hlídat, aby pěší nevstupovali do vozovky,“ sdělil Dolínek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek