metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Neděle, 24. října 2021. Svátek má Nina.
Prostor u metra se mění. | foto: Praha 14 Kulturní

Festival Street For Art staví nový park kultury na Černém Mostě

  11:26
Park kultury a městského plánování nazvaný Blackville bude nově centrem šestého ročníku festivalu Street For Art. Vzniká na Černém Mostě místo staveniště přímo naproti výstupu ze stanice metra. Podle pořadatelů by neměl být jen dočasnou architektonickou ikonou, chtěli by, aby park veřejnosti sloužil i po skončení festivalu. O svém záměru jednají s městskou částí.

Park vzniká ze spolupráce úřadu Městské části Praha 14 a architektů ze studia Mjölk. Festival začne příští středu 22. května a potrvá do 29. května, všechny akce jsou zdarma. Street For Art předtím působil pět let na sídlišti Jižní Město. Letos nabídne výstavy, výtvarné performance, koncerty nebo nedělní tančírnu. Pro zájemce jsou připraveny aktivity na téma účasti na veřejné správě.

"Kultura v široké škále od lokálních volnočasových aktivit až po inovativní umělecké projekty je klíčovým potenciálem rozvoje města," uvedl ředitel festivalu David Kašpar. Série diskuzí se mají účastnit i úředníci a politici, kteří budou podle pořadatelů debatovat s občany o rozvoji konkrétních lokalit nebo o mapováni komunit a jejich potřeb.

Na festivalu budou hrát i známé kapely

Každý večer se bude v areálu festivalu odehrávat třicetiminutový "živý obraz" - instalace a performance, která spojuje hned několik městských legend z různých koutů světa. Jmenuje se Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend.

Street For Art zahájí koncert kapely Ohm Square. Na festivalu vystoupí ale i romská kapela Cikne Čercheňa, beatbox Tiny Beat z produkce Daska Records a bude i tančírna pod širým nebem. Pondělní párty se ujme dýdžej Probe a závěrečný večírek ovládne dýdžej Philipa TBC a Daska Records.

Součástí festivalu bude také výstava o urbanismu sídliště Černý Most, se zájemci bude výtvarnice Jana Babincová vytvářet výtvarnou instalaci na téma jejich názoru na veřejný prostor a Černý Most.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy