metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Úterý, 27. července 2021. Svátek má Věroslav.
Prostor u metra se mění. | foto: Praha 14 Kulturní

Festival Street For Art staví nový park kultury na Černém Mostě

  11:26
Park kultury a městského plánování nazvaný Blackville bude nově centrem šestého ročníku festivalu Street For Art. Vzniká na Černém Mostě místo staveniště přímo naproti výstupu ze stanice metra. Podle pořadatelů by neměl být jen dočasnou architektonickou ikonou, chtěli by, aby park veřejnosti sloužil i po skončení festivalu. O svém záměru jednají s městskou částí.

Park vzniká ze spolupráce úřadu Městské části Praha 14 a architektů ze studia Mjölk. Festival začne příští středu 22. května a potrvá do 29. května, všechny akce jsou zdarma. Street For Art předtím působil pět let na sídlišti Jižní Město. Letos nabídne výstavy, výtvarné performance, koncerty nebo nedělní tančírnu. Pro zájemce jsou připraveny aktivity na téma účasti na veřejné správě.

"Kultura v široké škále od lokálních volnočasových aktivit až po inovativní umělecké projekty je klíčovým potenciálem rozvoje města," uvedl ředitel festivalu David Kašpar. Série diskuzí se mají účastnit i úředníci a politici, kteří budou podle pořadatelů debatovat s občany o rozvoji konkrétních lokalit nebo o mapováni komunit a jejich potřeb.

Na festivalu budou hrát i známé kapely

Každý večer se bude v areálu festivalu odehrávat třicetiminutový "živý obraz" - instalace a performance, která spojuje hned několik městských legend z různých koutů světa. Jmenuje se Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend.

Street For Art zahájí koncert kapely Ohm Square. Na festivalu vystoupí ale i romská kapela Cikne Čercheňa, beatbox Tiny Beat z produkce Daska Records a bude i tančírna pod širým nebem. Pondělní párty se ujme dýdžej Probe a závěrečný večírek ovládne dýdžej Philipa TBC a Daska Records.

Součástí festivalu bude také výstava o urbanismu sídliště Černý Most, se zájemci bude výtvarnice Jana Babincová vytvářet výtvarnou instalaci na téma jejich názoru na veřejný prostor a Černý Most.

Komentáře

Hlavní zprávy

Odpálený most zlobil D11. Vše komplikoval „dobře utajený“ kabel vysokého napětí

vydáno 27. července 2021  6:13,  aktualizováno  10:02

Trosky zdemolované stavby silničáři uklidili o den a půl později. Uvnitř to vypadalo jinak než v dokumentaci, kterou měli silničáři k dispozici.  celý článek

Komerční sdělení

Vzhůru na lov! Jaké lovecké oblečení a vybavení by vám nemělo chybět?

vydáno 27. července 2021

Lovíte různá zvířata a pohybujete se fakticky neustále v lese? Pak zcela jistě víte, že byste se měli řádně obléct a vzít s sebou vhodnou výbavu. Vždyť v...  celý článek

Konec narkomanů na Andělu? Praha je dlouhodobě přehlíží

vydáno 26. července 2021  18:58

V Praze 5 jsou dvě ze tří pražských kontaktních center pro závislé. Zásahy policistů v civilu ovoce zatím ale nepřinášejí.   celý článek

Nákladní loď uveze běžně tolik, co čtyřicet kamionů, říká šéf Ředitelství vodních cest

vydáno 26. července 2021  5:09

Je to už taková letní klasika. Silnice jsou plné uzavírek a kolony kamionů se táhnou i několik kilometrů. Co s tím?  celý článek

Vaše fotky z Prahy