metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 25 °C

Pondělí, 27. května 2019. Svátek má Valdemar.
Prostor u metra se mění.
Prostor u metra se mění. | foto: Praha 14 Kulturní

Festival Street For Art staví nový park kultury na Černém Mostě

15. května 2013  11:26 ČTK
Park kultury a městského plánování nazvaný Blackville bude nově centrem šestého ročníku festivalu Street For Art. Vzniká na Černém Mostě místo staveniště přímo naproti výstupu ze stanice metra. Podle pořadatelů by neměl být jen dočasnou architektonickou ikonou, chtěli by, aby park veřejnosti sloužil i po skončení festivalu. O svém záměru jednají s městskou částí.

Park vzniká ze spolupráce úřadu Městské části Praha 14 a architektů ze studia Mjölk. Festival začne příští středu 22. května a potrvá do 29. května, všechny akce jsou zdarma. Street For Art předtím působil pět let na sídlišti Jižní Město. Letos nabídne výstavy, výtvarné performance, koncerty nebo nedělní tančírnu. Pro zájemce jsou připraveny aktivity na téma účasti na veřejné správě.

"Kultura v široké škále od lokálních volnočasových aktivit až po inovativní umělecké projekty je klíčovým potenciálem rozvoje města," uvedl ředitel festivalu David Kašpar. Série diskuzí se mají účastnit i úředníci a politici, kteří budou podle pořadatelů debatovat s občany o rozvoji konkrétních lokalit nebo o mapováni komunit a jejich potřeb.

Na festivalu budou hrát i známé kapely

Každý večer se bude v areálu festivalu odehrávat třicetiminutový "živý obraz" - instalace a performance, která spojuje hned několik městských legend z různých koutů světa. Jmenuje se Tři černoši v tunelu aneb panoptikum městských legend.

Street For Art zahájí koncert kapely Ohm Square. Na festivalu vystoupí ale i romská kapela Cikne Čercheňa, beatbox Tiny Beat z produkce Daska Records a bude i tančírna pod širým nebem. Pondělní párty se ujme dýdžej Probe a závěrečný večírek ovládne dýdžej Philipa TBC a Daska Records.

Součástí festivalu bude také výstava o urbanismu sídliště Černý Most, se zájemci bude výtvarnice Jana Babincová vytvářet výtvarnou instalaci na téma jejich názoru na veřejný prostor a Černý Most.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děsivá raketová sila se mají otevřít lidem

Toto je nejvyšší místo vrcholu Čihadlo.
vydáno 27. května 2019  5:55

Turistická vyhlídka má vyrůst na druhém nejvyšším pražském kopci. Dříve tu vojáci s raketami v krytech hlídali nebe nad Prahou.  celý článek

RECENZE: Geniální klavírista padl do průměru

Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald.
vydáno 26. května 2019  17:21

Po Bohemian Rhapsody by to měl v kinech těžké každý hudební snímek o slavné pěvecké hvězdě. O to více potěší, že si film Rocketman vyprávějící příběh...  celý článek

Není velký rozdíl mezi tím, jestli se objímáte se ženou, nebo utíkáte před psem, říká primář

Petr Neužil
vydáno 26. května 2019  15:12

Machr. Nejde sice zrovna o termín z lékařských skript, ale profesora Petra Neužila to slovo vystihuje lépe než celé odborné statě. Z kardiologie Nemocnice...  celý článek

Pod dohledem zlatníků jsem si zkoušela vyrobit prstýnek. Povedlo se

Klasická šperkařina připomíná práci zubaře.
vydáno 25. května 2019  15:26

Do jejich obchodu v centru Prahy si zákazníci chodí především pro šperky vyrobené na zakázku. Redaktorka deníku Metro si vyzkoušela práci ve šperkařství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám