metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René

Větší foto
VyšeHrátky 2013 | foto: vysehratky.cz

Festival Vyšehrátky prodlouží dětem prázdniny

  14:36
VyšeHrátky jsou interaktivní festival (nejen) pro děti a jejich rodiče. Dopoledne je program přizpůsoben pro školní skupiny, odpoledne pro rodiče s dětmi. Již dvanáctý ročník akce začíná již dneska a potrvá v areálu Královské a knížecí akropole až do 8. září.

Stěžejním bodem programu je VyšeHrátkovská bojovka s podtitulem Zpráva o jedné válce. Jedná se o premiéru navazující na loňský Trenažer komunismu, který připomínal 25 let od sametové revoluce.

Tentokrát vznikla jako upomínka 70. výročí konce 2. světové války, a to zážitkovou formou. „Nechceme tezovitě převyprávět jen sled bitev a postup front. Zprostředkováním prožitku chceme upozornit na zásadní momenty války i útrapy v životě obyčejných civilistů,“ přibližuje princip společný pro všechny dosavadní divadelní bojovky ředitelka festivalu Daniela Fialová.

V plánu jsou také představení a večerní koncerty pro děti i jejich rodiče či předčítání od slavných tatínků. Konkrétní jména pro letošek pořadatelé tají, v minulosti se zde ale představil frontman kapely Chinaski Michal Malátný nebo Milan Cais ze skupiny Tata Bojs.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek