metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Finálový večer Sanremo Junior CZ/SK 2020 se blíží

  14:31

Praha 10. února 2020 (PROTEXT) - Ve středu 19.února se v pražském divadle Hybernia uskuteční již 4. ročník Sanremo Junior CZ/SK 2020 SPECIÁL. Během večera vystoupí celkem deset finalistů z České republiky a tři ze Slovenské republiky, kteří na podzim prošli několikakolovým výběrem před odbornou porotou. "Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo na nich, asi by jich postoupilo více...," říká s samotnému výběru předseda poroty a umělecký ředitel projektu pan Richard Liegert.

Těchto 13 dětí si v období říjen - únor prošlo hodinami zpěvu s hlasovou poradkyní Kühnova dětského sboru Eliškou Hrubou Toperczerovou, pohybovou hereckou průpravou s herečkou Dianou Šoltýsovou, lekcemi rétoriky s Janem Čenským, profesionálním focením s Michaelem Kratochvílem, kompletním stylingem ve spolupráci s Luvoxy Hair & Beauty a mnoha dalšími zkušenostmi v oblasti hudby a vystupováním na jevišti. Na závěr příprav pak vystoupí na velkém pódiu v rámci finálového galavečera na kterém odborná porota vybere vítěze, který pojede reprezentovat svojí zemi do italského lázeňského města Sanremo.

Během finálového finalisté večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní, ale čekají je i další společné písně. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru Sanremo Junior CZ/SK, se orchestr sejde v obsazení big bandu, doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.

Jednoho vítěze za Českou republiku a jednoho za Slovensko vybere během večera odborná porota složená z takových osobností jako je Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Lenny, Jaroslav Svěcený, Ondřej Soukup, Lucie Šoralová, Janis Sidovský, Pavel Vítek, Martin Hrdinka, Miloslav Zýka, Michaela Dobrovolná, Štěpán Wolde, René Hnilička. Celým večerem, během kterého kromě finalistů vystoupí také např. Lenny, Miro Žbirka, Helena Vondráčková, Jaroslav Svěcený a další, bude provázet stejně jako v předchozích letech Jan Čenský.

Historie Sanremo Junior CZ/SK a úspěchy našich finalistů Mezinárodní pěvecká soutěž Sanremo Junior probíhá v ČR od roku 2016 a na Slovensku od 2017. Celkem se do soutěže v za pět let přihlásilo přes 560 dětí v ČR a přes 200 na Slovensku. Finálových večerů se zúčastnilo přes 40 talentů. Sanremo Junior CZ/SK není však šance jen pro jednoho. Někteří z finalistů z minulých ročníků dostali po finálovém vystoupení i mnoho zajímavých nabídek v dalších projektech a tím už si začínají startovat hezkou kariéru.

Aneta Kalertová - vítězka Sanremo Junior CZ 2019

Získala jednu z hlavních rolí v dramatizaci románu Kateřiny Tučkové - VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH. Roli Aneta získala na základě setkání S režisérkou Dianou Šoltýsovou při přípravách na Sanremo Junior CZ/SK.

Margaréta Ondrejková - vítězka Sanremo Junior SK 2018

Z Itálie si ve stejném roce přivezla první místo ve své kategorii. Letos se stala absolutní vítězkou Česko Slovensko má talent.

Petr Cemper - CZ 2018 - role v muzikálu Noc na Karštejně.

Sabina Pletanová - CZ 2017- Samostatné koncerty. Nahráva debutové album s Ondrejem Soukupem

Adéla Řehořová - CZ 2017- koncerty s Martinem Chodúrem

Adriana Habrdová - SK 2017 - Top 60 Superstar 2018

Kontakt: www.sanremojunior.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy