metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Sobota 1. dubna 2023. Svátek má Hugo
Kompletní seznam aktuálních opatření najdete na covid.gov.cz. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Fotbal a koupačka. Máme pro vás návod na tento víkend

  8:26
V Česku už jsou tropy a repre si to rozdá s Chorvaty. Klíčové utkání čeká českou fotbalovou reprezentaci dnes. S tím souvisí i veledůležitá otázka: kde fotbal sledovat?

Pokud si hodláte zamluvit místo před velkým plátnem, nemáme pro vás dobré zprávy. Někde už mají vyprodáno. Hodně fanoušků si v posledních letech pro sledování velkých sportovních akcí oblíbilo například pražské Riegrovy sady. Kapacita míst pivní zahrádky s obrazovkou 5 x 3 metry je ale už pro večerní zápas naplněna.

Pokud zde chcete sledovat úterní zápas s Anglií, tak si raději zamluvte sezení co nejdřív. „Podle zájmu budou v provozu jedna nebo dvě sekce hlediště, každá s vlastní obrazovkou – uvidí všichni,“ zvou pořadatelé.

Možností, kde sledovat fotbalový svátek, je ale v metropoli víc. Namátkou: střecha pražského obchodního domu Harfa, dvůr Smíchovského pivovaru nebo například Chaberská Pergola. Pochopitelně se promítání pod širým nebem odehraje všude po Česku. Například fotbalový tým Sparta Kutná Hora zve fanoušky ke sledování přímo na svůj stadion.

Fotbal už máme za sebou. Jdeme dál. Druhá nejdůležitější otázka víkendu se týká tropického počasí. Takže – kam se jít vykoupat?

Například největší český akvapark v Čestlicích má už několik dní otevřeno, a navíc zítra pořádá slavnostní zahájení sezony. Na programu je mimo jiné koncert dětské pěvecko-taneční hudební skupiny Lollipopz. Aquapalace Praha také láká na vylepšenou divokou řeku. Letos se dočkala nového povrchu a jízda na ní má být rychlejší, ale zároveň bezpečnější.

Novinky si na letošek připravil i Aqualand Moravia. Centrum v okrese Brno-venkov zve na nový dětský vodní hrad, bezpečnější protiskluzové podlahy v hale nebo například nový design Hotelu Aqualand. Vodní centrum otevřelo už 10. června, stále ale funguje v omezeném režimu. Ode dneška do neděle se otevře i část letního areálu. Na plné pecky pojede centrum od 26. června.

Bez zajímavosti není ani to, že zmiňované mega akvaparky nabízí i antigenní testování přímo na místě. Pro vstup je totiž potřeba dodržovat nařízení ministerstva zdravotnictví a vlády.

Ne všude ale pravidla pro vstup lidé dodržují. Například plavecký bazén v pražském Podolí musel minulý týden prosit návštěvníky o dodržování vládních nařízení přes web a sociální sítě. „Z důvodu opakovaných stížností a následných kontrol ze strany policie ČR vás žádáme, abyste dodržovali veškerá platná nařízení,“ žádali vesvém vyjádření. „Zákazníci nahlašují na policii například ostatní zákazníky, kteří nemají respirátor,“ upřesnili následně v diskusi zástupci podolského bazénu.

Na víkendové tropy zareagoval také Biotop Lhotka. Přírodní koupaliště vblízkosti pražského sídliště Novodvorská ode dneška do neděle rozšiřuje provozní dobu koupaliště. Návštěvníci tu mohou být až do osmi do večera. Bio- top má na webu také užitečnou funkci. Z počítadla obsazenosti poznáte, kolik se ještě do areálu vejde lidí. Kapacita koupaliště je tisíc návštěvníků.

S sebou plavky a lejstro

  • Vstup na koupaliště je umožněn osobám, které předloží platné potvrzení podle systému O–N–T: Očkování – prodělaná Nemoc – Test.
  • Do areálu vás pustí s maximálně sedm dní starým negativním potvrzením z PCR vyšetření nebo tři dny starým lejstrem z antigenního testování. Dále je vstup povolen návštěvníkům, kteří byli nejméně před 22 dny očkováni. U jednodávkového očkování stačí 14 dní.
  • Na koupaliště mohou také ti, kteří donesou doklad o prodělaném onemocnění covidem-19 v posledních 180 dnech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

S Rentou z nemovitosti se senioři nečekaných výdajů bát nemusí

vydáno 1. dubna 2023

Už 7 let hovoříme se seniory na téma finanční gramotnosti, děláme přednášky a radíme jim, když jsou v úzkých. Pro mnohé z nich je těžké vyjít s důchodem....  celý článek

Spotlight, Zodiac a teď i Bostonský škrtič. Novináři nemusejí být ve filmech jen za idioty

Strážce streamu
vydáno 31. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Poctivá a po všech stránkách sympatická detektivní práce z novinářského prostředí se na plátnech kin či malých obrazovkách už moc neobjevuje. Dívat se na...  celý článek

Onemocněla mu jediná ledvina: Nepodceňujte prevenci, vzkazuje

vydáno 31. března 2023  12:50

Když mu lékař při ultrazvukovém vyšetření oznamoval, že v jeho těle vidí pouze jednu ledvinu, přišlo mu to nejprve jako vtip. Tehdy 18ti letý Sven z Plzně...  celý článek

Známý lékař lidských srdcí: „Lékař není šéfkuchař, aby si držel tajemství jen pro sebe“

vydáno 31. března 2023  9:49

Svět miluje lidi veselé, akční a rozhodné. Petr Neužil, mediálně známý kardiolog z Nemocnice Na Homolce, k nim patří. Možná o něm nevíte, že má na kontě...  celý článek