metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 2. srpna 2021. Svátek má Gustav.

Větší foto
Kompletní seznam aktuálních opatření najdete na covid.gov.cz. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Fotbal a koupačka. Máme pro vás návod na tento víkend

  8:26
V Česku už jsou tropy a repre si to rozdá s Chorvaty. Klíčové utkání čeká českou fotbalovou reprezentaci dnes. S tím souvisí i veledůležitá otázka: kde fotbal sledovat?

Pokud si hodláte zamluvit místo před velkým plátnem, nemáme pro vás dobré zprávy. Někde už mají vyprodáno. Hodně fanoušků si v posledních letech pro sledování velkých sportovních akcí oblíbilo například pražské Riegrovy sady. Kapacita míst pivní zahrádky s obrazovkou 5 x 3 metry je ale už pro večerní zápas naplněna.

Pokud zde chcete sledovat úterní zápas s Anglií, tak si raději zamluvte sezení co nejdřív. „Podle zájmu budou v provozu jedna nebo dvě sekce hlediště, každá s vlastní obrazovkou – uvidí všichni,“ zvou pořadatelé.

Možností, kde sledovat fotbalový svátek, je ale v metropoli víc. Namátkou: střecha pražského obchodního domu Harfa, dvůr Smíchovského pivovaru nebo například Chaberská Pergola. Pochopitelně se promítání pod širým nebem odehraje všude po Česku. Například fotbalový tým Sparta Kutná Hora zve fanoušky ke sledování přímo na svůj stadion.

Fotbal už máme za sebou. Jdeme dál. Druhá nejdůležitější otázka víkendu se týká tropického počasí. Takže – kam se jít vykoupat?

Například největší český akvapark v Čestlicích má už několik dní otevřeno, a navíc zítra pořádá slavnostní zahájení sezony. Na programu je mimo jiné koncert dětské pěvecko-taneční hudební skupiny Lollipopz. Aquapalace Praha také láká na vylepšenou divokou řeku. Letos se dočkala nového povrchu a jízda na ní má být rychlejší, ale zároveň bezpečnější.

Novinky si na letošek připravil i Aqualand Moravia. Centrum v okrese Brno-venkov zve na nový dětský vodní hrad, bezpečnější protiskluzové podlahy v hale nebo například nový design Hotelu Aqualand. Vodní centrum otevřelo už 10. června, stále ale funguje v omezeném režimu. Ode dneška do neděle se otevře i část letního areálu. Na plné pecky pojede centrum od 26. června.

Bez zajímavosti není ani to, že zmiňované mega akvaparky nabízí i antigenní testování přímo na místě. Pro vstup je totiž potřeba dodržovat nařízení ministerstva zdravotnictví a vlády.

Ne všude ale pravidla pro vstup lidé dodržují. Například plavecký bazén v pražském Podolí musel minulý týden prosit návštěvníky o dodržování vládních nařízení přes web a sociální sítě. „Z důvodu opakovaných stížností a následných kontrol ze strany policie ČR vás žádáme, abyste dodržovali veškerá platná nařízení,“ žádali vesvém vyjádření. „Zákazníci nahlašují na policii například ostatní zákazníky, kteří nemají respirátor,“ upřesnili následně v diskusi zástupci podolského bazénu.

Na víkendové tropy zareagoval také Biotop Lhotka. Přírodní koupaliště vblízkosti pražského sídliště Novodvorská ode dneška do neděle rozšiřuje provozní dobu koupaliště. Návštěvníci tu mohou být až do osmi do večera. Bio- top má na webu také užitečnou funkci. Z počítadla obsazenosti poznáte, kolik se ještě do areálu vejde lidí. Kapacita koupaliště je tisíc návštěvníků.

S sebou plavky a lejstro

  • Vstup na koupaliště je umožněn osobám, které předloží platné potvrzení podle systému O–N–T: Očkování – prodělaná Nemoc – Test.
  • Do areálu vás pustí s maximálně sedm dní starým negativním potvrzením z PCR vyšetření nebo tři dny starým lejstrem z antigenního testování. Dále je vstup povolen návštěvníkům, kteří byli nejméně před 22 dny očkováni. U jednodávkového očkování stačí 14 dní.
  • Na koupaliště mohou také ti, kteří donesou doklad o prodělaném onemocnění covidem-19 v posledních 180 dnech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám