metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.

Větší foto
Fanoušek olomoucké Sigmy v roušce sleduje trénink. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Fotbalové kluby z nižších soutěží nutnost testů chápou. Kvůli poháru si za ně zaplatí

  10:14
První kolo fotbalového MOL Cupu přináší netradiční výdaje i pro neprofesionální týmy.

Těší se na zajímavé soupeře, ale kromě klasické přípravy na hřišti musí řešit například divizní týmy také testy na koronavirus. Ty se týkají každého, kdo nastoupí proti celku první či druhé ligy.

Například SK Sparta Kolín přivítá zítra dopoledne prvoligového nováčka z Pardubic. „Čeká nás profesionální tým, takže byla pro nás povinnost testy na koronavirus podstoupit. Nechtěli jsme to nechat dospět do fáze, že by se musel zápas kontumovat. Testování proběhlo ve středu. Ale přesné finanční náklady nyní neznám,“ řekl pro Metro vedoucí kolínského mužstva Pavel Fiši a dodal, že se všichni v klubu těší po delší době na prvoligového soupeře.

Na Spartě je opět nákaza

  • V třetiligové rezervě fotbalové Sparty se znovu po měsíci objevila nákaza koronavirem.
  • Tým míří do karantény a zítřejší generálka na start ČFL proti Teplicím B se ruší. Áčka Sparty se situace nedotýká.

Zítra to bude pro domácí celek první ostrý zápas pod staronovou hlavičkou Sparty Kolín a v nových černobílých barvách a dresech. Mimochodem, kolínský tým zažil v posledních týdnech hodně nevšedních situací. Minulou středu hráli svěřenci trenéra Petra Pavlíka přípravný zápas s rezervou Liberce. O přestávce postihla hlavního rozhodčího Luboše Valu srdeční příhoda, na jeho záchraně se podíleli právě hráči a funkcionáři Kolína. Zápas se pochopitelně nedohrál. Další, o tři dny později v Neratovicích, musel být zrušen kvůli mnoha zraněním a nemocem v týmu.

Za týden se v úvodním utkání postaví divize C Kolín proti Velkým Hamrům. I v tomto klubu řešili v týdnu testování, protože zítra v poháru přivítají druholigovou Vlašim.

„Otestovali jsme nejmenší počet lidí, konkrétně jednadvacet. V pondělí k nám přijela mobilní laboratoř a vše proběhlo velmi rychle. Všechny testy byly negativní. Jednoho hráče máme v zahraničí, tam to bylo trochu složitější,“ prohlásil předseda klubu FK Velké Hamry Josef Hnídek a doplnil: „Nejdřív jsme se při ceně testu lekli, ale pak přišla zpráva o tom, že Fotbalová asociace ČR klubům zaplatí polovinu částky. Stálo nás to tedy asi dvacet tisíc korun. Samozřejmě bychom peníze mohli využít jinak, ale nutnost testů chápu. Sám mám úklidovou firmu ve zdravotnictví, takže se s tím setkáváme.“

Na testy se chystá také pražská Admira. Její pohárové derby s druholigovou Duklou se hraje až 26. srpna. „I za stávajících nařízení se na zápas těšíme. Bereme to jako svátek, zahrát si proti jednomu z nejslavnějších klubů československé fotbalové historie. Případný příspěvek od fotbalové asociace na testy vítáme, ale zrovna tenhle zápas bychom hráli i bez něj,“ uvádí pro Metro sekretář FK Admira Praha Jan Dobrý.

Odklad však nakonec potkal dva zápasy prvního kola MOL Cupu. Duely Kosmonos s Aritmou a Letohradu s Chrudimí se o víkendu neodehrají. Nákaza covidem-19 se totiž podle serveru iDNES.cz objevila v týmech divizních Kosmonos a druholigové Chrudimi. Oba celky tak musí do karantény. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy