metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Pondělí, 16. prosince 2019. Svátek má Albína.
Náš reportér se cpe slaďoučkými červy.
Dalších 5 fotografií v galerii
Náš reportér se cpe slaďoučkými červy. | foto: Metro.cz

Fotogalerie: Ochutnali jsme ty nejodpornější dorty na světě

31. října 2012  14:40 Kieron Monks, Metro World News
Červi se kroutí na povrch, malí bílí červíčci na shnilém dortíku. Vytrhnu jednoho z polevy a rozkoušu ho, pak si hned vezmu dalšího. Ty malé nechutnosti jsou totiž lahodné. Můžete pít krev a žvýkat bradavice, a přesto budete mít pusu plnou sladké chuti. Halloweenská show v Londýně totiž představila strašidelné dorty.

Fotogalerie

Akce Snězte své vlastní srdce (Eat Your Heart Out), která se koná po dobu tří dnů před Halloweenem, ukazuje extrémní stránku cukrářství. Nabízí krvavou přehlídku vykuchaných lidských orgánů a zkrouceného masa, jejíž atmosféru dokreslují kostry a naložené orgány vypůjčené z londýnského muzea patologie. Akci si doslova vysnila Emma Thomasová, pekařská nadšenkyně se slabostí pro zlobivé dorty. Říkají jí "zlá paní Koláčohlavá" (Evil Miss Cakehead).

"Může to i odpuzovat, protože spousta lidí nedokáže skousnout dort, který je nějakým způsobem  urážlivý," řekla Thomasová na své show s tím, že pralinky vypadající jako rakovina prostaty některé citlivější návštěvníky pobouřily. Jako veteránka výroby koláčků s genitálními bradavicemi a lidským masem Thomasová posunula pečení daleko od nevinné zábavy. "Ta zábava je i v tom, jak na to lidé reagují. Chceme dál tlačit na pilu," přiznala Thomasová.

Emma Thomasová se strašidelným dortem

Emma Thomasová se strašidelným dortem

Partnerství s muzeem patologů je trošku kontroverzní, ale může předat lidem jasnou zprávu od doktorů, jak to například dokazuje sbírka zčernalých plic kuřáků. Muzeum se v oznámení, které ospravedlňuje jeho účast na této zvrácené akci, hájí tím, že "zde zasáhne i lidi, kteří by do něj nikdy nepřišli a kteří by se o patologii a medicíně obecně jinak nic nenaučili". Jejich exponáty zajisté vyvolaly velkou odezvu u dětí.

Pečení samotné je těžší než to vypadá. Třiadvacet tvůrců připravuje a plánuje tuto akci a její koncepci zhruba pět měsíců. "Nemoci kůže jsou nejtěžší na ztvárnění. Museli jsme provést výzkum, jak vypadají na různých odstínech kůže," prozradila kuchařka Natasha Collinsová.

Náš reportér ochutnává oční bulvy.

Náš reportér ochutnává oční bulvy.

Mixolog James Dance namíchal Metru speciální "močový likér" složený z brandy a limoncella. Jeho největší obavou je, aby si někdo nespletl jeho výtvory s exponáty z muzea. "Děsím se chvíle, kdy mi někdo pochválí koktejl s naloženým mozkem," přiznal Dance. Naštěstí pro něj se lidé bojí bloumat od hlavních stolů se sladkostmi a než něco ochutnají, několikrát to raději zkontrolují. Kvůli noční můře zlé paní Koláčohlavé už dorty nikdy nebudou to, co bývaly.

James Dance vám rád připraví koktejl.

James Dance vám rád připraví koktejl.

Co nám chutnalo

  • Dort ve tvaru krvácejícího srdce: Lahodný kousek s marcipánem a vrstvami čokoládého piškotového těsta má jen jednu chybu. Po jeho konzumaci máte ruce jako sériový vrah - potřísněné "krví".
  • Vzorek stolice: Náš oblíbený koktejl, který je servírovaný v přesvědčivé tubě, obsahuje čokoládovou a karamelovou zmrzlinu a Bailey's.
  • Žlučové pusinky: Lehký a vzdušný zelený fujtajbl má ukazovat, co produkuje nemocný žaludek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tramvajačka Karolína a její cinkající sen

Karolína Hubková
vydáno 15. prosince 2019  5:06

Karolína Hubková je jednou z nejvýraznějších tváří pražského dopravního podniku. Čile fotí pro svůj Instagram a tramvaje doslova miluje. Její zamyšlení...  celý článek

Vyzkoušeli jsme tvořit ozdoby z perliček. V Poniklé je vyrábějí už sto let

V Poniklé se ozdoby ze skleněných perliček dělají už po staletí.
vydáno 14. prosince 2019  5:27

V Poniklé se ozdoby ze skleněných perliček dělají už po staletí. Navlékání a sestavování samotných tvarů už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.  celý článek

Ze slavného hotelu má být Staroměstská brána

Úpravy okolí budovy vytvořilo architektonické studio TaK.
vydáno 13. prosince 2019  16:46

Hotel InterContinental příští rok přejmenují. Poté je v plánu rekonstrukce i úpravy Pařížské a náměstí Miloše Formana.  celý článek

Děti závislé na počítačovém hraní utrácejí až desetitisíce

Jarmila Vedralová má od loňského roku na starosti drogové a další závislosti...
vydáno 13. prosince 2019  12:11

Jarmila Vedralová je jedna z těch, kteří se zasloužili o zavedení „protikuřáckého“ zákona. Od loňského srpna je ředitelkou odboru protidrogové politiky a...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám