metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 9 °C

Sobota, 7. prosince 2019. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Den otevřených dveří v novém metru
Dalších 17 fotografií v galerii
Den otevřených dveří v novém metru | foto: Aleš Náhlý

Fotogalerie: Tunely metra přilákaly 17 500 lidí, uvnitř to klouzalo

19. ledna 2013  13:46,  aktualizováno  16:38 Lukáš Hrábek Metro.cz, ČTK
Den otevřených dveří na stavbě stanic Veleslavín a Petřiny využily 19. ledna v Praze tisíce zájemců k prohlídce podzemních prostor rozestavěného metra.

Fotogalerie

"V útrobách tunelu metra nebylo příliš mnoho místa. Chodilo se maximálně po dvojičkách, protože to po stranách klouzalo," popsal akci čtenář Aleš Náhlý. "Je zvláštní, že na den otevřených dveří stavby metra se přišel podívat i nejeden vozíčkář za pomoci organizátora, a to i přesto, že tato trasa nebyla vhodná pro kočárky a vozíčkáře," dodal.

Dnešního dne otevřených dveří na stavbě nových stanic metra Veleslavín a Petřiny se zúčastnilo více než 17 500 návštěvníků. "Prohlídková trasa o celkové délce tří kilometrů vedla z budoucí stanice metra Veleslavín ke staveništi na Vypichu," informoval dnes tiskový mluvčí společnosti Metrostav František Polák.

Metro pojede až do Motola

  • Nový úsek metra linky A povede ze stanice Dejvická do stanice Motol a bude dokončen koncem příštího roku. Linka A bude mít čtyři nové stanice - Červený Vrch, Veleslavín, Petřiny a Motol. Definitivní názvy budou podle Poláka ale zřejmě Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Trasu staví sdružení stavebních společností Metrostav a Hochtief.
  • Prodloužení trasy metra A mělo původně stát 21,2 miliardy korun. Loni v říjnu pražský dopravní podnik oznámil, že stavba se prodraží asi o 1,3 miliardy korun. Hlavní příčinou je údajně dražší zakázka na osazení technologií. Praha si letos kvůli výstavbě metra půjčila šest miliard korun od Evropské investiční banky. Zažádáno má také o zhruba sedmimiliardovou dotaci z Evropské unie, o jejím přidělení dosud nebylo rozhodnuto.
  • Původně Praha plánovala vybudovat metro až na letiště v Ruzyni, ale kvůli nedostatku peněz trasu zkrátila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pohádka o bahně, mlze a plachetnicích

Zámek s pohnutou historií
vydáno 7. prosince 2019  14:00

Jedeme na sever! Do drsného kraje permoníků. Do země průzračných jezer. Do míst, kde jsou mlhy hustší, než by bylo i Rákosníčkovi milé. Míříme na zámek s...  celý článek

Česko je černá díra na hliníkové plechovky

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 7. prosince 2019  8:07

Češi si zamilovali pití z plechovek. Jsou snadno přenosné, dají se lehce vyhodit. Navíc se do nich stále víc a víc plní jejich oblíbené pivo. Česko je ale...  celý článek

Při psaní se vybavují i smutné události, zároveň se i čistí hlava, říká hasič

Roman Kutálek (vpravo) se synem Ondrou a mluvčím HZS Praha Martinem Kavkou
vydáno 6. prosince 2019  13:32

Třiačtyřicetiletý hasič Roman Kutálek napsal knížku Hasiči. V ní se můžete dočíst, s čím vším se ve své profesi setkává. Když byl malý kluk, říkával mu...  celý článek

Z nedodělaného fantasy je v reálu nekonečný krimi příběh

Filip Cíl a Jana Pidrmanová v ukázce z filmu
vydáno 6. prosince 2019  5:03

Nejdražší český film Poslední z Aporveru nezamířil do kin, ale k soudu. Jak dopadne?  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám