metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -2 °C

Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav.
Pořadatelé akce při jednom z předchozích jamů v metru
Větší foto
Pořadatelé akce při jednom z předchozích jamů v metru | foto: Martin BetušMetro.cz

Freestyle rap a jam můžete zažít i ve vagonech metra

31. ledna 2019  9:45 Anna Portešová
Neobvyklou jízdu můžete zažít jednou měsíčně v pražském metru. Parta Hip Hop Subway Series to totiž ve vagonech rozjíždí jako na pódiu a přidat se může kdokoli. Na akci se jamuje, beatboxuje, rapuje a zpívá. Vítány jsou i hudební nástroje.

Průběh je jednoduchý. Začíná se v jedné z konečných stanic, kde bývá sraz vždy před 17. hodinou. Přesně v celou se nastoupí do posledního vagonu a začíná se jamovat. Jízda končí v některé ze stanic poblíž klubů, v nichž zábava pokračuje.

Přidat se k zábavě mohou lidé i v jejím průběhu, stačí si jen počkat na to správné metro. „Snažíme se akci pořádat v souladu s přepravním řádem, abychom cestující neomezovali a nerušili hlasitou hudbou. Proto nepoužíváme ani reproduktory. S dopravním podnikem jsme nikdy problém neměli,“ říká jeden z pořadatelů akce Maley Patke. Samotný projekt zaštiťuje organizace End Of the Weak v patnácti zemích světa.

V Česku jízdy začaly před osmi lety a provozovány jsou dodnes. Stejně jako Hip Hop i celá akce vznikla po inspiraci z Amerického New Yorku. „Tam ji před lety začal pořádat raper Kid Lucky. Do Česka ji přivezl MC Metoděj, který ji zařizoval do minulého roku. Letos jsem se pořádání ujal já aMC NOSE,“ dodává Maley Patke.

Jejich cílem je prezentovat hip hop jako to, k čemu byl původně stvořen. Tedy jako bezpečnou, kreativní zábavu a odreagování od kriminality na newyorském předměstí.

Celý projekt se setkává zpravidla s úspěchem. „Na naši akci určitě nepatří například alkohol, takže vše probíhá v klidu, abychom nikoho neotravovali, a lidem kolem se to většinou líbí,“ doplňuje raper.

Příští Hip Hop Subway Series si můžete na vlastní kůži vyzkoušet tuto neděli od 17 hodin ve stanici Háje, odkud se pojede na Nádraží Holešovice. Akce zde bude končit v Cross Clubu setem DJ LooPa.

Komentáře

Hlavní zprávy

S výstavbou moderního terminálu se začne nejdřív za čtyři roky. Nevyužité návrhy v koši neleží

Vítězný návrh na první podobu terminálu vysokorychlostní železnice v Česku.
vydáno 17. ledna 2021  5:56

Poblíž Nehvizd nacházejících se severovýchodně od hlavního města má za několik let začít vznikat jedna z nejmodernějších železničních staveb v Evropě....  celý článek

„Zabíjejte popírače klimatických změn.“ Název nové divadelní hry dráždí

Nápisy nad vchodem divadla oznamují nejbližší hru.
vydáno 16. ledna 2021  5:39

Švandovo divadlo uvede kontroverzní satiru Davida Finnigana on-line. Její název vyvolal velkou vlnu kontroverze i v Austrálii, kde měla hra premiéru.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Arsène Lupin je černoch z Nedotknutelných. A nosí nový kabát

Omar Sy Strážce streamu
vydáno 15. ledna 2021  15:42

Legendární britský detektiv Sherlock Holmes se dočkal moderního pojetí hned několikrát. Proč by to nemohl u diváků zkusit jeho neméně slavný a všemi...  celý článek

Swingers party, Salátem přátele nezískáš nebo Máš nějaký kámošky? Hledali jsme vtipné wifiny

Vytáhněte mobil a vyrazte na lov! Pobavíte se.
vydáno 15. ledna 2021  9:09

Zapomeňte na pokémony. Vezměte mobil a vyrazte do ulic metropole. Zažijete neuvěřitelnou zábavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy