metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Fundlift nabízí podílové investice do českých startupů

  12:44
Praha 28. června 2022 (PROTEXT) - Fundlift drobným investorům nabízí investice do podílů progresivních firem a startupů

Narůstající inflace přivádí k investování stále více běžných lidí. Ti hledají cestu, jak ochránit své úspory před nejvyšším tempem růstu cen od 90. let. Pro drobné investory se nyní otevírá možnost investic ve formě spoluvlastnického podílu v mladých progresivních českých firmách. Investice do podílu přináší možnost vyššího zhodnocení než dluhové financování, kde je výnos zastropovaný. Rizikovost podílových investic je větší, proto je potřeba pečlivě vybírat.

Venture kapitálové investování bylo donedávna výsadou velkých investičních fondů, které tímto způsobem dokážou zhodnocovat prostředky o desítky procent ročně. Existuje však i cesta, jak do podílů firem investovat i bez milionových částek. Drobní investoři se nyní na platformě Fundlift mohou během pár kliknutí stát spolumajiteli startupu nebo nadějného projektu a vyzkoušet si, jaké je to být venture kapitálovým investorem v praxi – jednoduše on-line a již od částky 5 000 Kč.

„Podílové investice do stabilních firem jsou v dlouhodobém měřítku výnosnější než dluhové instrumenty, dávají také prostor k diverzifikaci portfolia. Velký smysl má prodej podílu i pro firmy, které v řadách investorů získávají ambasadory své značky,“ říká Vojtěch Štefan, ředitel projektu Fundlift.

TRIHORSE je český výrobce dřevěných hraček z Děčína s 25letou tradicí vyrábějící například unikátní Finger car – hračku, která sbírá ocenění v Polsku i Rakousku a dětští lékaři jí doporučují při léčbě ADHD. Společnost poptává financování pro expanzi na nové zahraniční trhy.

Prologima je mladý ambiciózní startup, který pomáhá výrobcům a distributorům zboží snadno a rychle prodávat své produkty na největších evropských marketplace platformách. V příštích měsících plánuje expanzi na nové evropské trhy.

.

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek