metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.

GALERIE: Centrum Prahy patřilo maratoncům. Do ulic jich vyběhlo 10 tisíc

3. května 2015  10:25 ČTK, Metro.cz
Kvůli nedělnímu maratonu bude až do 16. hodiny omezena doprava v centru. Městská policie v Praze musela nechat kvůli dnešnímu Pražskému mezinárodnímu maratonu odtáhnout více než čtyři desítky vozidel. Komplikace v dopravě ani narušení veřejného pořádku zatím neeviduje. Potíže nezaznamenal ani dopravní podnik (DPP), jen musel nad rámec ohlášených omezení uzavřít načas Revoluční ulici.

Strážníci, kteří hlídkují v centru Prahy, se zatím podle mluvčího Jana Čiháka nesetkali s žádnými problémy v dopravě. Pouze museli nechat odtáhnout auta, jejichž řidiči nerespektovali zákaz a svá auta z trasy závodu neodvezli. „V zájmu veřejného pořádku bylo odtaženo 43 automobilů. Jiné problémy v dopravě neevidujeme,“ řekl Čihák.

Ulice se začaly zavírat už před devátou

Potíže městská policie nehlásí ani co se týče dodržování veřejného pořádku. „Vše bylo nahlášeno s dostatečným předstihem, čímž se předešlo potížím,“ dodal Čihák.

Komplikace dosud nezaznamenal ani pražský dopravní podnik (DPP). Podle mluvčí DPP Anety Řehkové se uskutečnila všechna omezení podle původního plánu. Podnik musel nad rámec opatření kolem 9.00 uzavřít na přání policie pouze Revoluční ulici, a to kvůli minimaratonu. „Uzavírka trvala asi půlhodinku,“ řekla Řehková.

Výsledky závodu

  • Vítězem Pražský maraton se stal v čase 2:08:32 Keňan Felix Kandie. Druhý skončil jeho krajan Evans Chebet, třetí doběhl favorizovaný Etiopan Deribe Robi. 
  • Závod žen ovládla Etiopanka Yebrgual Meleseová výkonem 2:23:49. Druhá doběhla Portugalka Sara Moreirová.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám