metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec

Dalších 16 fotografií v galerii
V srpnu 2022 je bytový komplex ještě obalen lešením.

GALERIE: Fabrika se mění v bytový dům. Developer se inspiroval v New Yorku

  16:43
Až do čtrnáctého patra stoupá dělník. Na rameni má zavěšený reprák, ze kterého hrají letní hity. Z té výšky je krásný výhled. Sluníčko venku docela dost pálí. Deník Metro se vyrazil podívat na rekonstrukci modřanské továrny Microna.

Dřív se tu vyráběla letecká technika, nyní tu pod taktovkou PSN vzniká bytový dům Vanguard se 150 luxusními lofty. Přestože tu byly zbourány veškeré výplně, železobetonový skelet zůstal zachován. Z historických prvků se zachovaly mimo jiné i ocelové dveře v bývalém protiatomovém krytu, v němž se nyní budují luxusní lázně s dvacetimetrovým bazénem. A protože objekt vznikl jako fabrika, mají místnosti až neobvykle vysoké stropy. Inspirací pro neotřelé bydlení se staly obdobné projekty zejména v New Yorku, v němž tamní umělci začali v 70. a 80. letech obývat opuštěné výrobní a skladové haly.

Momentálně se tu čile buduje. Už letos na podzim ale začne developer předávat lofty klientům. Tedy těm, kteří si zvolili variantu, kde si interiér sami zařídí plně k obrazu svému. Lidé však mohou sáhnout také po návrzích od renomovaných architektů a designérů. Zájemci si mohou vybírat z loftů o ploše od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2. Cena nezařízeného bytu začíná na osmi milionech.

Zajímavostí projektu je autovýtah, který vede středem budovy. Výtah umožní u loftů, které s ním sousedí, zaparkovat vozidlo přímo ve svém patře.

Novinkou, která v Česku nemá obdoby, je autovýtah uprostřed budovy. Ten umožní u loftů, které s výtahem sousedí, zaparkovat vozidlo přímo ve svém patře. Střešní terasy přístupné všem rezidentům zase poslouží k setkávání a grilování v letní sdílené kuchyni, k dispozici bude také venkovní sauna s výhledy na Prahu. Chybět nebude recepce, fitness nebo cinema místnost. Momentálně jsou v budově už připravené dva vzorové byty. O interiér toho většího se postarala designérka Ivanka Kowalski. Druhý menší loft vybavilo studio OOOOX.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek