metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Dalších 22 fotografií v galerii
Signal | foto: Bedřich Helan

GALERIE: Festival Signal přilákal 463 tisíc návštěvníků, dvakrát více než loni

  16:31
Říjnový festival světla Signal v Praze navštívilo 463 tisíc lidí, tedy téměř dvakrát tolik jako v loňském roce. Na dnešním jednání městské rady to řekl radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09). „Vidíme, že festival má jasné místo v pražském kulturním kalendáři, že je schopen generovat návštěvnost a má vysoký potenciál meziročního nárůstu,“ uvedl.

Fotogalerie

Loni první ročník festivalu, který v kulisách pražské architektury prezentuje videomapping a různé světelné instalace, navštívilo přibližně 250.000 lidí. Letos pořadatelé po jeho skončení odhadovali, že přišlo asi o sto tisíc návštěvníků více. Konečné číslo Praha, která na festival přispěla pěti miliony korun, dostala od mobilních operátorů. Ti poskytli údaje o tom, kolik lidí se v daný okamžik pohybovalo v místech festivalu. Novotný připomněl, že data jsou anonymizovaná. Zjistit podle něj lze z domicilu jednotlivých přístrojů, zda je návštěvník z Prahy, zda přijel z jiného města v republice nebo ze zahraničí - což je podle něj pro město podstatné.

Telefony se sčítaly na třech místech

Měřilo se na třech místech konání festivalu, na Kampě, na Staroměstském náměstí a na náměstí Míru. Na Kampě bylo podle Novotného z celkového počtu diváků 29 procent ze zahraničí. Na Staroměstském náměstí celých 42 procent návštěvníků ze zahraničí, což je za čtyři festivalové dny 88 tisíc lidí. Novotný vyvozuje, že v Praze pravděpodobně přenocovali a přiblížili se tak průměrnému počtu 2,8 dne, které zahraniční návštěvníci v Praze podle statistik stráví.

Některá místa v hlavním městě, kde je festival odehrával, byla po všechny dny návštěvníky zaplněna a chvílemi davy lidí působily problémy v dopravě. Město, které je partnerem festivalu, ale nepřistoupilo k žádným dopravním omezením, jak to činí v případě sportovních akcí. „Počítáme, že pro příští ročník budeme muset tým posílit o lidi, kteří se budou starat jen o pohyb lidí v jednotlivých lokacích,“ řekla ČTK již dříve za pořadatele Nikola Lörinzová. Omezovat počet návštěvníků ale třeba tím, že by se festival, byť symbolicky, zpoplatnil, zatím pořadatelé nechtějí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy