metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 12 °C

Sobota, 16. října 2021. Svátek má Havel.

Dalších 38 fotografií v galerii
Park na Karlínském náměstí se rekonstruuje z evropských fondů. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

GALERIE: Karlínské náměstí je plné děr. Stromy musely jít k zemi

  7:00
Z náměstí u kostela svatého Cyrila a Metoděje je oplocené staveniště plné sutin a vykopaných jam. Místní, kteří zde byli zvyklí venčit své psy, se nyní musí spokojit pouze s­ jeho polovinou, jež je jim prozatím přístupná. I o tu mají ale v následujících týdnech přijít. Nevoli vyvolalo i kácení místní památné platanové aleje.

Fotogalerie

„Nechápu, proč dělají obě části parku najednou. Kam budeme chodit se psy?“ diví se Soňa Tyrolová, která zde svého psa venčí každý den.

Karlínské děsí také úbytek stromů v čele s pěti starými platany. „Kácení stromů mě šokovalo, protože zde některé z nich rostly bezmála sto dvě stě let,“ diví se Jan Novotný, který se kolem náměstí pohybuje denně.

Podle Anny Patočkové z radnice Prahy 8 však mělo kácení smysl. „Řadu stromů nebylo možné stabilizovat ani zlepšit jejich zdravotní stav. Proto musely být z bezpečnostních důvodů pokáceny,“ hájí kácení.

Někteří jí dávají za pravdu. „Při každé bouřce tady padají větve. Je jen zásluhou velkého štěstí, že se do teď nikomu nic nestalo,“ komentuje úbytek stromů pejskař Jan Fulín.

Během následujících měsíců má na náměstí vyrůst zbrusu nové dětské hřiště, sportoviště s fitness-prvky, nové lavičky, pítka či litinové ploty. Obnovy se dočká také osvětlení kostela či kašna v severní části parku. „Parková úprava je zde koncipována ve stylu anglického krajinářského parku,“ říká Patočková.

Pokud vše půjde dle plánu, bude rekonstrukce náměstí za šestačtyřicet milionů financována z evropských fondů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

V potírání hazardu Praha stále tápe. Ten bují na okraji české metropole

vydáno 15. října 2021  10:01

Znamená nulová tolerance gamblingu jeho úplnou nedostupnost? Vyhláška odčerpává z rozpočtů radnic stovky milionů.  celý článek

Polovina mediků si během studia nezkusila ošetřit chirurgickou ránu. Říká to čerstvý absolvent lékařské fakulty

vydáno 15. října 2021  9:06

Výuka trpí. Studenti lékařských fakult se nedostanou k pořádné praktické výuce. Do praxe odcházejí „nešikovní“. Ke škodě své i pacientů. Tvrdí to Jakub...  celý článek

Vaše fotky z Prahy