metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Pátek, 20. září 2019. Svátek má Oleg.
Vítězný návrh obchodně administrativního centra Bořislavka ze soutěže v roce...
Dalších 6 fotografií v galerii
Vítězný návrh obchodně administrativního centra Bořislavka ze soutěže v roce 2013. | foto: Aulík Fišer architektiMetro.cz

GALERIE: Na Bořislavce protestují proti stavbě centra miliardáře Komárka

6. března 2015  10:13 ČTK, Josef Škvor Metro.cz
Petice, interpelace, tím vším se snaží protestovat lidé bydlící v okolí Bořislavky v Praze 6 proti připravované výstavbě nového obchodně administrativního centra. Stavbu zhruba za dvě miliardy korun tam plánuje skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Ta si za projektem stojí a výtky odmítá.

Pod petici proti výstavbě se podepsalo kolem jednoho a půl tisíce lidí. Její organizátoři dali najevo svůj nesouhlas i na prvním jednání nově zvoleného zastupitelstva Prahy 6, kdy se po komunálních volbách změnila politická reprezentace a dlouho vládnoucí ODS tam přešla do opozice.

„Chceme, aby nová výstavba v lokalitě naše bydlení neničila. Chceme zachovat klidné bydlení a rezidenční charakter lokality. Přivítáme lokální obchody a služby v moderní budově nepřevyšující okolní zástavbu,“ uvádí za petiční výbor Jana Štumpová Konicarová.

Mluvčí KKCG Dana Dvořáková však tvrdí, že investor ve spolupráci s architekty nechal projekt přepracovat tak, aby odpovídal dané lokalitě. Firma nyní jedná o změně územního plánu, poté bude na nový projekt žádat městskou část o stavební povolení. Stavbu chce dokončit v roce 2017.

Prosklené budovy mají připomínat přírodní krystaly

Projekt Bořislavka na rozhraní ulic Evropské, Liberijské a Horoměřické s výhledem na Pražský hrad nabídne 24 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch a 10 tisíc metrů čtverečních obchodů včetně restaurací a kaváren. Čtyři kancelářské budovy jsou formované do nepravidelných tvarů přírodních krystalů a zasazeny do spodní části stavby s maloobchodními prostory.

Skupina KKCG se jako strategický investor zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Drží podíly ve více než pětadvaceti českých a zahraničních společnostech. Patří mezi ně například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Úřady mají málo „detektivů“, nejlepší je čmoudila natočit

Ilustrační snímek
vydáno 19. září 2019  13:44

Plasty. Nekvalitní uhlí. V některých domácích kotlech se spalují neuvěřitelná svinstva.  celý článek

V Kyjích posnídáte na peroně

Štrúdl z tvarohového těsta s jablky
vydáno 19. září 2019  5:55

Každý, kdo dnes nechá auto doma, dostane od Prahy 14 kávu a štrúdl.  celý článek

Komerční sdělení

3 věci, které může udělat ČR do konce roku pro ochranu klimatu

3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu
vydáno 18. září 2019  7:00

Slýcháme, že ti kdo protestují proti změnám klimatu, nenavrhují žádné dosažitelné cíle, že pouze “obchodují se strachem”. Není to pravda. Nyní naši...  celý článek

Češi stále častěji platí mobilem

Platba mobilem s NFC
vydáno 18. září 2019  5:55

Digitální placení výsadou mladých? Internetové bankovnictví zvládají bez potíží i senioři.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám