metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.

Dalších 6 fotografií v galerii
Vítězný návrh obchodně administrativního centra Bořislavka ze soutěže v roce 2013. | foto: Aulík Fišer architektiMetro.cz

GALERIE: Na Bořislavce protestují proti stavbě centra miliardáře Komárka

  10:13
Petice, interpelace, tím vším se snaží protestovat lidé bydlící v okolí Bořislavky v Praze 6 proti připravované výstavbě nového obchodně administrativního centra. Stavbu zhruba za dvě miliardy korun tam plánuje skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Ta si za projektem stojí a výtky odmítá.

Pod petici proti výstavbě se podepsalo kolem jednoho a půl tisíce lidí. Její organizátoři dali najevo svůj nesouhlas i na prvním jednání nově zvoleného zastupitelstva Prahy 6, kdy se po komunálních volbách změnila politická reprezentace a dlouho vládnoucí ODS tam přešla do opozice.

„Chceme, aby nová výstavba v lokalitě naše bydlení neničila. Chceme zachovat klidné bydlení a rezidenční charakter lokality. Přivítáme lokální obchody a služby v moderní budově nepřevyšující okolní zástavbu,“ uvádí za petiční výbor Jana Štumpová Konicarová.

Mluvčí KKCG Dana Dvořáková však tvrdí, že investor ve spolupráci s architekty nechal projekt přepracovat tak, aby odpovídal dané lokalitě. Firma nyní jedná o změně územního plánu, poté bude na nový projekt žádat městskou část o stavební povolení. Stavbu chce dokončit v roce 2017.

Prosklené budovy mají připomínat přírodní krystaly

Projekt Bořislavka na rozhraní ulic Evropské, Liberijské a Horoměřické s výhledem na Pražský hrad nabídne 24 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch a 10 tisíc metrů čtverečních obchodů včetně restaurací a kaváren. Čtyři kancelářské budovy jsou formované do nepravidelných tvarů přírodních krystalů a zasazeny do spodní části stavby s maloobchodními prostory.

Skupina KKCG se jako strategický investor zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Drží podíly ve více než pětadvaceti českých a zahraničních společnostech. Patří mezi ně například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy