metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Vítězný návrh obchodně administrativního centra Bořislavka ze soutěže v roce...
Dalších 6 fotografií v galerii
Vítězný návrh obchodně administrativního centra Bořislavka ze soutěže v roce 2013. | foto: Aulík Fišer architektiMetro.cz

GALERIE: Na Bořislavce protestují proti stavbě centra miliardáře Komárka

6. března 2015  10:13 ČTK, Josef Škvor Metro.cz
Petice, interpelace, tím vším se snaží protestovat lidé bydlící v okolí Bořislavky v Praze 6 proti připravované výstavbě nového obchodně administrativního centra. Stavbu zhruba za dvě miliardy korun tam plánuje skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Ta si za projektem stojí a výtky odmítá.

Pod petici proti výstavbě se podepsalo kolem jednoho a půl tisíce lidí. Její organizátoři dali najevo svůj nesouhlas i na prvním jednání nově zvoleného zastupitelstva Prahy 6, kdy se po komunálních volbách změnila politická reprezentace a dlouho vládnoucí ODS tam přešla do opozice.

„Chceme, aby nová výstavba v lokalitě naše bydlení neničila. Chceme zachovat klidné bydlení a rezidenční charakter lokality. Přivítáme lokální obchody a služby v moderní budově nepřevyšující okolní zástavbu,“ uvádí za petiční výbor Jana Štumpová Konicarová.

Mluvčí KKCG Dana Dvořáková však tvrdí, že investor ve spolupráci s architekty nechal projekt přepracovat tak, aby odpovídal dané lokalitě. Firma nyní jedná o změně územního plánu, poté bude na nový projekt žádat městskou část o stavební povolení. Stavbu chce dokončit v roce 2017.

Prosklené budovy mají připomínat přírodní krystaly

Projekt Bořislavka na rozhraní ulic Evropské, Liberijské a Horoměřické s výhledem na Pražský hrad nabídne 24 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch a 10 tisíc metrů čtverečních obchodů včetně restaurací a kaváren. Čtyři kancelářské budovy jsou formované do nepravidelných tvarů přírodních krystalů a zasazeny do spodní části stavby s maloobchodními prostory.

Skupina KKCG se jako strategický investor zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Drží podíly ve více než pětadvaceti českých a zahraničních společnostech. Patří mezi ně například skupina MND, Sazka, OPAP, Vítkovice, cestovní skupina Fischer, Informační linky 1188 a další. KKCG působí ve více než deseti zemích světa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Českobrodská je neprůjezdná, kolaps přijde po prázdninách

Českobrodská ulice
vydáno 20. února 2019  11:57

Podle správy komunikací mohou řidiči z okolí Běchovic kvůli objížďkám nabírat až půlhodinové zpoždění.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám