metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek, 24. října 2019. Svátek má Nina.
Rezervace Bororo otevře už v neděli.
Dalších 20 fotografií v galerii
Rezervace Bororo otevře už v neděli. | foto: ZOO Praha - Petr Hamerník

GALERIE: Na děti od neděle čeká v trojské zoo výlet do amazonské džungle

21. července 2014  14:27 Robert Oppelt
Dříve se tu proháněli sloni a hroši. Teď budou venkovní prostory Pavilonu velkých savců, který je umístěn v dolní části zahrady, patřit návštěvníkům a hlavně jejich dětem. „Prostor se změnil v odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo,“ vysvětluje mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. Novinku zoo otevírá už v neděli.

Velký letní dárek pro malé návštěvníky připravila pražská zoo. Dominantou areálu je netradiční prolézačka s motivy amazonské vesnice, kdy se děti dostanou do indiánské vesnice, umístěné v korunách stromů. Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Tvůrci návrhu jsou mladí výtvarníci Jakub Nepraš a Matěj Hájek. 

Součástí nově vybudovaného prostoru, je kavárna Amazonie a působivý amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat. Komplex, jehož slavnostní otevření je naplánováno na neděli 27. července, slouží k zábavě i odpočinku návštěvníku, a to především rodin s dětmi. Rezervace Bororo je dočasnou stavbou, kterou by měl následně nahradit pavilon Amazonie, jež představí mimořádná zvířata jihoamerické Amazonské pánve. Přestavba slonince měla stát téměř čtvrt miliardy korun. Zahrada ale upřednostnila stavbu nového zázemí pro gorily a protipovodňovou ochranu. 

Novinky v trojské zoo

Areál pojmenovaný rezervace Bororo není jedinou letošní novinkou, kvůli které se vyplatí udělat si výlet do zoo.

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

  • Zoo nejsou jen zvířata. Na začátku sezóny otevřela replika protileteckého krytu z období druhé světové války. Zahrada ji vybudovala v historické skalní štole poblíž Velké voliéry dravců. Ve vstupní části štoly, která jako protiletecký kryt za války skutečně sloužila. Návštěvníci s v krytu mimo jiné dozví informace o období nacistické okupace v pražské zoo.
  • Největší novinkou letošního roku ale je pavilon čínských velemloků, největších obojživelníků světa, kteří dosahují až délky 1,5 metru. Nový pavilon představuje velemloky v nečekaných pohledech avprostředí, které bude odpovídá čínským horám, kde se vyskytují. Současně v interiéru připomíná i literární dílo, které inspirovali - Čapkovu Válku s mloky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Developer usiluje o vybudování komplexu přes deset let. Roztyly další výstavbu ale nechtějí

NOVÉ ROZTYLY
vydáno 24. října 2019  5:04

Tenhle příběh se táhne dlouho. O výstavbě na kraji Krčského lesa hlasovala Rada městské části Praha 11 už v říjnu 2007. Proti plánům firmy Passerinvest...  celý článek

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám