metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C

Pondělí, 26. října 2020. Svátek má Erik.
Rezervace Bororo otevře už v neděli.
Dalších 20 fotografií v galerii
Rezervace Bororo otevře už v neděli. | foto: ZOO Praha - Petr Hamerník

GALERIE: Na děti od neděle čeká v trojské zoo výlet do amazonské džungle

21. července 2014  14:27 Robert Oppelt
Dříve se tu proháněli sloni a hroši. Teď budou venkovní prostory Pavilonu velkých savců, který je umístěn v dolní části zahrady, patřit návštěvníkům a hlavně jejich dětem. „Prostor se změnil v odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo,“ vysvětluje mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. Novinku zoo otevírá už v neděli.

Velký letní dárek pro malé návštěvníky připravila pražská zoo. Dominantou areálu je netradiční prolézačka s motivy amazonské vesnice, kdy se děti dostanou do indiánské vesnice, umístěné v korunách stromů. Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Tvůrci návrhu jsou mladí výtvarníci Jakub Nepraš a Matěj Hájek. 

Součástí nově vybudovaného prostoru, je kavárna Amazonie a působivý amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat. Komplex, jehož slavnostní otevření je naplánováno na neděli 27. července, slouží k zábavě i odpočinku návštěvníku, a to především rodin s dětmi. Rezervace Bororo je dočasnou stavbou, kterou by měl následně nahradit pavilon Amazonie, jež představí mimořádná zvířata jihoamerické Amazonské pánve. Přestavba slonince měla stát téměř čtvrt miliardy korun. Zahrada ale upřednostnila stavbu nového zázemí pro gorily a protipovodňovou ochranu. 

Novinky v trojské zoo

Areál pojmenovaný rezervace Bororo není jedinou letošní novinkou, kvůli které se vyplatí udělat si výlet do zoo.

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

Rezervace Bororo

  • Zoo nejsou jen zvířata. Na začátku sezóny otevřela replika protileteckého krytu z období druhé světové války. Zahrada ji vybudovala v historické skalní štole poblíž Velké voliéry dravců. Ve vstupní části štoly, která jako protiletecký kryt za války skutečně sloužila. Návštěvníci s v krytu mimo jiné dozví informace o období nacistické okupace v pražské zoo.
  • Největší novinkou letošního roku ale je pavilon čínských velemloků, největších obojživelníků světa, kteří dosahují až délky 1,5 metru. Nový pavilon představuje velemloky v nečekaných pohledech avprostředí, které bude odpovídá čínským horám, kde se vyskytují. Současně v interiéru připomíná i literární dílo, které inspirovali - Čapkovu Válku s mloky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Budoucí studenti si své školy „osahají“ zřejmě jen na dálku

ilustrační snímek
vydáno 26. října 2020  9:51

Den otevřených dveří. Z osobních setkání jsou teď on-line prezentace.  celý článek

TIP NA VÝLET: Údolím Mnichovky ke zřícenině hradu Zlenice a říčním lázním

Zlenice jsou zřícenina hradu nad soutokem potoka Mnichovky s řekou Sázavou...
vydáno 26. října 2020  5:59

Cesta ve stínu lesa a podél vody, posezení u řeky i romantická zřícenina, kterou začlenil do mnoha svých obrázků slavný dětský ilustrátor Josef Lada – to...  celý článek

Nadšenci tajně vysadili nový trávník u Tančícího domu. Dodnes jim nikdo nepoděkoval

Vysadit trávník pomohli kamarádi Janka Rubeše.
vydáno 25. října 2020  18:36

Zatím poslední akcí Janka Rubeše je záchrana Jiráskova náměstí. Začala již v dubnu.  celý článek

Strach je jeden z mých nejlepších kamarádů, říká Miroslava Jirková

Miroslava Jirková
vydáno 25. října 2020  15:29

Před patnácti lety začala se slacklinem, tehdy už se ale věnovala i horolezectví. Miroslava Jirková se zúčastnila několika expedicí na osmitisícovky, ale...  celý článek

Vaše fotky z Prahy