metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 9 °C

Sobota 26. listopadu 2022. Svátek má Artur

Dalších 12 fotografií v galerii
Oprava tramvajové trati u náměstí Bratří Synků. | foto: Tadeáš Havlík

GALERIE: Oprava kolejí vyhání tramvaje a autobus z náměstí Bratří Synků

  10:12,  aktualizováno  13:07
Tramvaje nebudou obousměrně jezdit od soboty 30. listopadu do pondělí 2. prosince v úseku Náměstí Bratří Synků - Vozovna Pankrác. Důvodem je oprava tramvajové trati. Výluka potrvá od sobotních 0.10 do pondělních 4.10. Sdělila to mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

DPP při opravě v tomto úseku vymění křížení ve vjezdu do smyčky Vozovna Pankrác a kolejnice v obloucích na křižovatce ulic Vladimírova a Táborská. "Při výluce nedojde k omezení vypravení tramvají do kolejové sítě ani ke stěhování vozů z vozovny Pankrác," uvedla Řehková.

Linka 18 bude ve směru z centra ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce odkloněna přes zastávky Otakarova a Nádraží Vršovice do zastávky Bohemians, kde bude ukončena - nástupní zastávka bude na Čechově náměstí. Po stejné trase pojede i linka 53. Zavedena bude v nepřetržitém provozu náhradní autobusová doprava X18 v trase Otakarova - Náměstí Bratří Synků - Nuselská radnice - Pražského povstání - Vozovna Pankrác.

Autobus 193 už staví jinde, informace o výluce se zpozdily

Přesunuty jsou již od dnešního rána dočasně zastávky autobusu číslo 193, na své původní místo se vrátí v pondělí 2. prosince od 18.00. Zastávka Náměstí Bratří Synků směr Šeberák se přesouvá do Sezimovy ulice, Nuselská radnice asi o 150 metrů vpřed a zastávka Palouček ve směru Nádraží Vršovice do Svatoslavovy ulice. Pro linku 193 budou také zřízeny zastávky Otakarova u tramvajových zastávek Otakarova.

Autobus už jezdí jinudy.

Na zastávkách chyběly informace o změnách autobusů.

Informace o změnách ale na zastávkách a v jejich okolí chyběly. "Od 8.00 hodin se již pracuje a 193 je odkloněna. Na zastávkách chyběly informace o výluce." zlobil se čtenář Tadeáš Havlík. Podle čtenářky Lucíe Andrľové provázely zavedení objízdné trasy komplikace. "Autobusy přestaly jezdit dříve, ale mělo to být naopak. Již dnes se vozovka opravuje a tramvaje tak pravidelně přerušují dělníkům práci. Objízdná trasa autobusu si vyžádala zásah nehodovek Dopravního podniku, protože byla neprůjezdná, a na náhradních zastávkách parkovaly vozy obyvatel," popsala situaci Andrľová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek

V rámci FIFA kvetla korupce. Každý to ví, ale detaily z dokumentu jsou pro mnohé šokující

Strážce streamu
vydáno 25. listopadu 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Streamovací platforma Netflix opět dokázala, že umí ve svých dokumentárních sériích rozpitvávat i závažnější témata. Tentokrát těsně před začátkem...  celý článek

Advent je za dveřmi. Do ulic Prahy zítra vyrazí vánoční nazdobená flotila

vydáno 25. listopadu 2022  7:36

Jako blesk z čistého nebe se v minulých dnech objevila zpráva o konci mazací tramvaje. Důvodem je údajně „podstav řidičů tramvají na běžných linkách“....  celý článek