metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Dalších 41 fotografií v galerii
Vítězný návrh na přestavbu Smíchova | foto: Kuba Pilař Architekti

GALERIE: Smíchov se promění k nepoznání. Už víme, jak bude vypadat

  11:45,  aktualizováno  13:25
Obnova okolí smíchovského nádraží by měla začít na jaře 2017. Společnost Smíchov Station Development ale už dnes představila vítěze architektonické soutěže na severní část území. Náklady na celý projekt developer odhaduje na 15 miliard korun.

Smíchov Station Development, která je společným podnikem developera Sekyra Group a Českých drah, chce začít s revitalizací smíchovského nádraží na jaře 2017, kdy plánuje zahájit stavbu první etapy rozsáhlého projektu. 

„V průběhu letošního března bychom chtěli vytvořit funkční tým architektů, který by konkrétně zpracoval některou část projektu. Územní rozhodnutí bychom rádi získali v první polovině příštího roku, poté bychom zahájili prodej bytů a komerčních ploch. Zahájení stavby nyní očekáváme na jaře 2017,“ řekl ředitel pro development společnosti Sekyra Group Leoš Anderle, který je zároveň místopředsedou představenstva Smíchov Station Development. Připustil však, že tyto termíny platí pouze v případě, že všechna řízení budou postupovat plynule a nebudou muset řešit složitá odvolávání.

Vítězný návrh - ulice Stroupežnického
Vítězný návrh - ulice Radlická

Vítězem mezinárodní architektonické soutěže na podobu severní části území mezi ulicemi Radlická a Nádražní je brněnské studio Kuba & Pilař architekti. Soutěže  se zúčastnilo 12 architektonických kanceláří, z toho pět ze zahraničí. Projekt Smíchov City chce na místě smíchovského nákladového železničního nádraží vytvořit nové centrum celého Smíchova. Na ploše kolem 210.000 metrů čtverečních chce Sekyra Group ve spolupráci s Českými drahami postavit kancelářské, obchodní a rezidenční budovy, které bude rozdělovat široký zelený bulvár.

Autobusy se z Knížecí přiblíží ke Smíchovskému nádraží

Součástí projektu má být i několik veřejných náměstí, základní škola s mateřskou školou či moderní nákupní centrum. V rámci projektu se počítá i s přesunem terminálu Na Knížecí blíže smíchovskému nádraží, čímž vznikne nový dopravní uzel propojující železniční a autobusové nádraží se stanicí metra a tramvajovou zastávkou. Minulý rok v květnu dosáhl investor po sedmi a půl letech změny územního plánu, která rozsáhlou výstavbu v lokalitě umožňuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trh s ubytování je na vzestupu. V Praze přibydou tisíce nových i staronových hotelových lůžek

vydáno 3. prosince 2022  6:45

Hotelové kapacity Prahy se v době pandemie covidu-19 částečně snížily. I přesto česká metropole stále patří mezi nejatraktivnější hotelové trhy v regionu...  celý článek

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek