metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Dalších 13 fotografií v galerii
Nově opravené toalety na Můstku | foto: DPP

GALERIE: Toalety budoucnosti. Dopravní podnik otevřel nejmodernější WC v metru

  15:26
Příští rok pražský dopravní podnik opraví polovinu toalet ve vestibulech metra, začne těmi v centru. Dnes otevřel dvoje ve stanici Můstek u vstupů na linku A, v listopadu přibudou další u vstupu na linku B z Jungmannova náměstí. Vedení dopravního podniku o tom informovalo při dnešním slavnostním otevření toalet. Celkem jich je ve stanicích metra v provozu 57.

První překvapení čeká hned u vstupu. Kdo nevhodí desetikorunu do turniketu, dál se nedostane. Toto opatření má zvýšit bezpečnost pro uživatele a zamezit, aby se v prostorách toalet pohybovaly osoby, které nezaplatí příslušný poplatek. Modernizace toalet na Můstku je jen první částí velkého plánu na modernizaci toalet v metru. Příští rok plánuje dopravní podnik opravit polovinu záchodů ve vestibulech metra.

Oprava toalet se odkládala dlouhé roky

Nově opravené toalety na Můstku.

Nově opravené toalety na Můstku.

„Víme, že úroveň toalet v metru není dobrá. Dlouhé roky byla tato záležitost odkládána pro nedostatek finančních prostředků,“ uvedl generální ředitel dopravce Jaroslav Ďuriš. „V příštím roce plánujeme zahájit modernizaci toalet, které se nacházejí ve vestibulech nejvytíženějších stanic metra v širším centru města, mezi něž patří Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí republiky,“ slíbil .

Rekonstrukce toalet prvních dvou opravených toalet stála 4,5 a 3 miliony korun. Náklady jsou podle ředitele Ďuriše vyšší i proto, že bylo potřeba vyřešit nejen rekonstrukci toalet samotných, ale i některé technologické prvky. Součástí dámských i pánských toalet je také přebalovací pult. Za použití se platí deset korun.

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci

Komentáře

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek