metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Dalších 13 fotografií v galerii
Nově opravené toalety na Můstku | foto: DPP

GALERIE: Toalety budoucnosti. Dopravní podnik otevřel nejmodernější WC v metru

  15:26
Příští rok pražský dopravní podnik opraví polovinu toalet ve vestibulech metra, začne těmi v centru. Dnes otevřel dvoje ve stanici Můstek u vstupů na linku A, v listopadu přibudou další u vstupu na linku B z Jungmannova náměstí. Vedení dopravního podniku o tom informovalo při dnešním slavnostním otevření toalet. Celkem jich je ve stanicích metra v provozu 57.

První překvapení čeká hned u vstupu. Kdo nevhodí desetikorunu do turniketu, dál se nedostane. Toto opatření má zvýšit bezpečnost pro uživatele a zamezit, aby se v prostorách toalet pohybovaly osoby, které nezaplatí příslušný poplatek. Modernizace toalet na Můstku je jen první částí velkého plánu na modernizaci toalet v metru. Příští rok plánuje dopravní podnik opravit polovinu záchodů ve vestibulech metra.

Oprava toalet se odkládala dlouhé roky

Nově opravené toalety na Můstku.

Nově opravené toalety na Můstku.

„Víme, že úroveň toalet v metru není dobrá. Dlouhé roky byla tato záležitost odkládána pro nedostatek finančních prostředků,“ uvedl generální ředitel dopravce Jaroslav Ďuriš. „V příštím roce plánujeme zahájit modernizaci toalet, které se nacházejí ve vestibulech nejvytíženějších stanic metra v širším centru města, mezi něž patří Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí republiky,“ slíbil .

Rekonstrukce toalet prvních dvou opravených toalet stála 4,5 a 3 miliony korun. Náklady jsou podle ředitele Ďuriše vyšší i proto, že bylo potřeba vyřešit nejen rekonstrukci toalet samotných, ale i některé technologické prvky. Součástí dámských i pánských toalet je také přebalovací pult. Za použití se platí deset korun.

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci

Komentáře

Hlavní zprávy

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek