metro.cz

Počasí v Praze

22 °C / 36 °C

Středa, 26. června 2019. Svátek má Adriana.

GALERIE: V zákulisí show Toruk je to jako ve světě Avatara

30. května 2019  9:14 Petr Holeček Metro.cz
Podívali jsme se do backstage mezi artisty a maskéry Cirque du Soleil.

Tolik barev, látek a technického vybavení na jednom místě. A také tolik příšer! Abyste nemysleli, zaměstnanci kanadského Slunečního cirkusu jsou moc milí lidé. Řeč je o maskách, kostýmech a obrovských pohyblivých figurínách. Slavná umělecká skupina totiž do Prahy tentokrát přivezla svou 37. show pojmenovanou Toruk – The First Fight. A právě ta je inspirovaná světem Pandora, který můžete znát z filmu Avatar režiséra Jamese Camerona. První představení se odehrálo už včera, ale chystá se dalších sedm. V neděli celý „cirkus“ sbalí do 34 kamionů a všech 43 artistů s týmem čítajícím několik stovek techniků pofrčí zase o štaci dál.

„Je to neuvěřitelné, ale všechno vybavení, co tu vidíte, má svoje místo. Všechno máme označené, oštítkované, všechno patří do nějaké bedny. Každý člen týmu, který má tisíc lidí, ví, co má dělat. Víte, za jak dlouho to celé sbalíme? Za čtyři a půl hodiny,“ směje se sympatická Kanaďanka z produkce, která deník Metro zázemím pražské O2 areny provází. Ukazuje nám šatnu s garderobou, maskérnu, místa, kde se nacvičuje, i vstup na jeviště. Tady už jsou připraveny příšery známé z Pandory. Jedna z artistek nám dokonce ukazuje, jak se jimi pohybuje. Několikanohému psovi svítí oči a vypadá děsivě.

„Ne všechno ale fanouškové Avatara znají. Třeba tohle je příšera, která tu má svou premiéru,“ ukazuje masku. Představení Toruk se totiž odehrává ještě před Avatarem. Zvíře má dlouhý zobák a krk a na malém kulatém těle i malá křidélka. Na rozdíl od psa vydává roztomilé zvuky. V zákulisí však nemusíte slyšet jen paskřeky a angličtinu, ale také češtinu. Přichází Jakub Plšek, který se před lety do tohoto cirkusu tak zamiloval, že do Kanady poslal CD se svými kousky.

Jakub Plšek

Jakub Plšek

„Už jsem s nimi devět let. Na tohle představení se hrozně těším, je to pro mě něco úplně jiného. A skvělé je, že se odehrává v Praze,“ řekl deníku Metro. I Jakub před představením oblékne modrý elastický overal mimozemského národa Na’vi, ale také čapku s roztomilými oušky. „Barva přijde pouze na obličej,“ říká. Zbytek je kostým.

A kdo je Toruk? Létající drak, který v příběhu pomůže dvěma chlapcům a jejich kamarádce zachránit Strom duší před přírodní katastrofou. „Přijďte se podívat, je to úžasná show,“ láká artista Jakub Plšek. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabíječi koloběžek si vydělají méně, ale za adrenalin to stojí

Koloběžky přivezly zábavu i problémy na chodnících.
vydáno 25. června 2019  19:58

Viděli jste někdy člověka, jak jede po ulici na dvou zelených elektrokoloběžkách? Není to zloděj ani vtipálek, je to takzvaný dobíječ – juicer. Když...  celý článek

Nový viadukt dřív než za rok. Využití najde většina oblouků

Takto by mohl viadukt vypadat v roce 2022.
vydáno 25. června 2019  13:09

Změny okolí karlínského vlakového přemostění vyjdou na zhruba 343 milionů korun.  celý článek

Na Smetance chtějí chránit ptáky i javor

Pozůstatky kácení u školy.
vydáno 25. června 2019  5:22

Radní Prahy 2 dnes diskutují o kácení v areálu školy. „Setkání svolali s několikaletým zpožděním,“ reagují obyvatelé.  celý článek

Milostné vzdechy sousedů zákony neutiší, říká právník

Pražané si stěžují na vzdychání. Řeší to i letáky.
vydáno 24. června 2019  8:20

Deník Metro oslovil právníka Jana Lukeše s otázkou, jak by se dal v Praze vyřešit problém s takzvanými „královnami soulože“. Téma, které se s příchodem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám