metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Gayové (ilustrační foto)

Gayové nemusejí létat do teplých krajin. Bary, hotely a restaurace jim nabízí i Praha

  12:19
Polovina víkendových návštěvníků pražských gay klubů jsou cizinci. Metropole je k čtyřprocentní menšině tolerantní, proto je oblíbenou destinací milovníků stejného pohlaví.

Kam v Praze mohou zajít holky s holkama a kluci s klukama, kteří se mají opravdu rádi? Kompletní seznam gay a gay-friendly barů, klubů, kaváren a restaurací  homosexuálové nejen z Čech, ale i ze zahraničí najdou v gay mapě Prahy, kterou již v několikátém a aktualizovaném vydání vydává sdružení Gaypride.cz. Metropole vůbec patří mezi nejpopulárnější turistické destinace homosexuálů, a to právě díky široké nabídce specializovaných podniků a vysoké míře tolerance Pražanů.

"Jedná se o klientelu velmi lukrativní, která se zajímá o pobyty ve vyšších cenových relacích s vysokým standardem cestovních služeb a jež utrácí ve světě v průměru více než ostatní. U zájezdů vyhledávají destinace, které se zaměřují na tuto klientelu a kde žijí přátelští, liberálně smýšlející lidé bezstarostným životním stylem," vysvětluje Kateřina Petříčková z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur s tím, že o víkendech tvoří zahraniční turisté více jak 50 procent návštěvníků gay klubů. 

Kam jezdí na dovolenou

  • Všeobecně je v Evropě za "Mekku" homosexuálů považován Londýn, Berlín a Barcelona.
  • Z letních destinací u moře jsou nejoblíbenější pro Gay and Lesbian travel francouzské letovisko Cap d´Agde, dále ve Španělsku Costa del Sol, Gran Canaria, Ibiza, Lanzarote a Sitges u Barcelony.
  • Popularitu mezi homosexuály získávají i pobyty na řeckém ostrově Lesbos, dále na luxusních ostrovech Mykonos a Santorini.
  • V nabídce nechybí ani okružní plavby na přepychových zaoceánských lodích.
  • Z exotických destinací podle Petříčkové navštěvuje tento segment nejčastěji asijská letoviska, jako indonéské Bali, luxusní Maledivy nebo Mauritius, Bangkok, thajské ostrovy Ko Chang, Ko Lanta, Ko Samui, dále Krabi, Pattayu a Phuket. Z oblasti Karibiku jsou to rezorty v Cancúnu a Dominikánské republice.
  • Cestovní kanceláře rovněž nabízejí možnost uspořádat svatby v zahraničí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek