metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Pátek 24. března 2023. Svátek má Gabriel
Klubovna Golf Clubu Praha v Motole. | foto: gcp.czMetro.cz

Golfu zastupitelé zelenou nedali. Devítijamkové hřiště v Motole se rozšiřovat nebude

  15:17
Zastupitelé hlavního města dnes zamítli zadání změny územního plánu, která by umožnila rozšíření golfového hřiště v Motole.

Změnu k rozšíření soukromého golfového hřiště navrhlo někdejší vedení Prahy 5, to současné je naopak proti. Hřiště mělo zasahovat do přírodní památky a bouřili se proti němu místní obyvatelé. Zastupitelé dnes původní záměr zamítli.

„Byly doby, kdy městská část Praha 5 žádala vytvořit z přírodní památky golfové hřiště. Tyto doby jsou, doufám, pryč,“ řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ), který materiál zastupitelům předložil. Zrušení zadání změny konzultoval s nynějším vedením Prahy 5, které zrušení podpořilo.

Spory provázely už podání návrhu na radnici Prahy 5

Pokud by změnu město vypracovalo a schválilo, znamenalo by to rozšíření hřiště v lokalitě bezprostředně u současného hřiště i za Bucharovou ulicí a zmizel by tak kus přírodní památky, parku Košíře-Motol. Obyvatelé Prahy 5 by navíc bývali přišli o rekreační plochu.

Spory provázely v minulosti v Praze 5 samotné podání návrhu na vypracování změny na magistrát. Podalo jej někdejší vedení radnice, podle tehdejší opozice o změnu bylo zažádáno nelegálně - neschválilo ji tož zastupitelstvo, to ji pouze vzalo na vědomí.

Pozemek, na který se mělo hřiště rozšířit, patří městské části Praha 5. Ta v únoru 2013 schválila na tuto část nájemní smlouvu s majitelem současného golfového hřiště. Firma měla z pronájmu pozemku platit radnici 523 504 korun ročně a pozemek mít pronajatý na pětadvacet let s opcí na dalších 25 let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek