metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 18 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna
Klubovna Golf Clubu Praha v Motole. | foto: gcp.czMetro.cz

Golfu zastupitelé zelenou nedali. Devítijamkové hřiště v Motole se rozšiřovat nebude

  15:17
Zastupitelé hlavního města dnes zamítli zadání změny územního plánu, která by umožnila rozšíření golfového hřiště v Motole.

Změnu k rozšíření soukromého golfového hřiště navrhlo někdejší vedení Prahy 5, to současné je naopak proti. Hřiště mělo zasahovat do přírodní památky a bouřili se proti němu místní obyvatelé. Zastupitelé dnes původní záměr zamítli.

„Byly doby, kdy městská část Praha 5 žádala vytvořit z přírodní památky golfové hřiště. Tyto doby jsou, doufám, pryč,“ řekl náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ), který materiál zastupitelům předložil. Zrušení zadání změny konzultoval s nynějším vedením Prahy 5, které zrušení podpořilo.

Spory provázely už podání návrhu na radnici Prahy 5

Pokud by změnu město vypracovalo a schválilo, znamenalo by to rozšíření hřiště v lokalitě bezprostředně u současného hřiště i za Bucharovou ulicí a zmizel by tak kus přírodní památky, parku Košíře-Motol. Obyvatelé Prahy 5 by navíc bývali přišli o rekreační plochu.

Spory provázely v minulosti v Praze 5 samotné podání návrhu na vypracování změny na magistrát. Podalo jej někdejší vedení radnice, podle tehdejší opozice o změnu bylo zažádáno nelegálně - neschválilo ji tož zastupitelstvo, to ji pouze vzalo na vědomí.

Pozemek, na který se mělo hřiště rozšířit, patří městské části Praha 5. Ta v únoru 2013 schválila na tuto část nájemní smlouvu s majitelem současného golfového hřiště. Firma měla z pronájmu pozemku platit radnici 523 504 korun ročně a pozemek mít pronajatý na pětadvacet let s opcí na dalších 25 let.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kanibal a nekrofil z Netflixu svírá a zneklidňuje. Přesto se s ním těžko loučí

Strážce streamu
vydáno 7. října 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Desetidílná minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera je stejně tak znepokojivá jako řemeslně prvotřídní. Její úspěch ukazuje na tři evidentní věci....  celý článek

Nejen Češi si vykračují v botách pro královnu. Legendární obuv má i barefootovou verzi

vydáno 7. října 2022  12:39

Boty chelsea alias perka nebo štiblety proslavily Beatles. Teď jsou symbolem podzimní elegance.  celý článek

Prezidentský kandidát Karel Janeček: Dám lidem naději a energii měnit svět i vlastními silami

vydáno 7. října 2022  10:09

S Karlem Janečkem by na Hrad přišel prezident, pro kterého je zdravý životní styl základem jeho života. Matematik, ekonom, sociální reformátor, zakladatel...  celý článek

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek