metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Další 4 fotografie v galerii
Grand Prix Forman nabídne letos závodníkům větší porci kilometrů | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Grand Prix Forman nabídne letos závodníkům větší porci kilometrů

Komerční sdělení Třítisícová obec Starý Jičín bude v neděli 12. června přitahovat pozornost silničních cyklistů. Ti sem, pod romantickou zříceninu stejnojmenného středověkého hradu, zamíří na 11. ročník populárního závodu Grand Prix Forman. Ve srovnání s minulými ročníky však budou muset šlapat do pedálů podstatně déle.

Tato akce se také letos stala součástí seriálu České unie sportu – Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální dům MAFRA.

Grand Prix Forman nabídne letos závodníkům větší porci kilometrů

„Trasu závodu jsme v minulosti vedli tak, že na dvou místech křižovala dálnici D48 na Olomouc. Na ní ovšem v současnosti probíhají stavební práce, takže by průjezd účastníků v těchto místech vedl jedině ke komplikacím. Proto tentokrát cyklisté vyrazí na nově vytyčený okruh, jehož délka však oproti minulým letům povyrostla,“ vysvětlil Ondřej Bezunk z pořádajícího Forman Cinelli Racing Teamu.

Na rozdíl od předchozích ročníků, kdy se jelo z Janovic přes Jičinu, Starý Jičín, Hůrku, Starojickou Lhotu a Palačov zpět do Janovic aktéři odstartují v několika vlnách v rozmezí od 9:45 do 10:05 hodin přímo ze Starého Jičína od městského úřadu, aby se následně vydali přes Starojickou Lhotu, Polouvsí, Jeseník nad Odrou a Hůrku zpět do Starého Jičína. Místo čtrnácti kilometrů jim tentokrát bude stát v cestě šestnáct. Muži tak absolvují 96 kilometrů místo loňských 84 kilometrů při zachování počtu šesti okruhů.

Na závod, který je součástí seriálů FORCE Slezský pohár, Baby SPAC a MSSC pohár, se opět hlásí zajímavá jména. Před rokem nechyběl ani zlatý a stříbrný olympionik a držitel dalších cenných kovů z mistrovství světa a Evropy Jaroslav Kulhavý – a možná se na startu objeví i letos. S jistotou se cyklisté ve Starém Jičíně potkají s mistrem republiky v silničním závodě jednotlivců z roku 2007 Tomášem Bucháčkem.

„Letošní prostor startu neskýtá mnoho místa, tak jsme doprovodný program omezili jen na vyhlášení vítězů. Ti se mohou těšit v hlavní kategorii na atraktivní prize money, v těch ostatních na věcné ceny a sportovní vybavení pro milovníky cyklistiky,“ uvedl Ondřej Bezunk.

Grand Prix Forman nabídne letos závodníkům větší porci kilometrů

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek