metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Z minulého ročníku akce | foto: Apetit festival

Gurmánský Apetit festival zavítá i do Prahy. Letos se bude jmenovat Fresh festival

  13:41
Apetit festival letos poprvé zavítá do hlavního města, kde se uskuteční pod novým názvem Fresh Festival. Součástí bude soutěž o restauraci roku a o nejlepší pivo. Kulinářská show se uskuteční v květnu a červnu. Oznámili to dnes zástupci organizátorů a televize Prima, která se letos stala spolupořadatelem akce.

„Chceme představit špičkovou gastronomii ve všech jejích podobách,“ řekl pořadatel festivalu Petr Jirásek. V rámci akce umění ukážou například „zlý šéf“ Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák nebo Jiří Štift, šéfkuchař známý z televizní soutěže MasterChef. Chybět nebudou ani Roman Paulus, Ivan Vodochodský, Riccardo Lucque či expert na molekulární kuchyni a extrémní catering Petr Koukolíček. Kromě hlavního pódia bude připraveny i kuchyně pro návštěvníky.

Součástí festivalu je soutěž o pražskou restauraci, které se zúčastní TOP restaurace se svým soutěžním degustačním menu. Přímo na festivalu pak návštěvníci ochutnají některé netradiční pokrmy, jako například krajtu královskou, krokodýla, žáby nebo maso ze zebry. Soutěže o nejlepší pivo FRESH Festivalu se zúčastní dvě desítky pivovarů a minipivovarů. Svou nabídku představí i desítka vinařství.

Festival navštěvují desítky tisíc lidí

„Dlouhodobě se věnujeme rozvoji české gastronomie a povědomí o kvalitních surovinách a vaření. A to je cesta, kterou chceme rozvíjet i do budoucna,“ uvedla Marie Fianová z televize Prima, která se letos stala spolupořadatelem akce. Prima od roku 2013 provozuje web věnovaný gastronomii Prima Fresh. Od loňského roku rovněž vydává stejnojmenný časopis.

První zastávkou festivalu bude Plzeň, kde se akce uskuteční 22. až 24. května. V Praze to bude 6. a 7. června a v Pardubicích 20. a 21. června. Pořádání gastronomických festivalů získává v posledních letech stále větší oblibu. Ke známějším patří například Prague Food Festival nebo Foodparade. Apetit festival vznikl před pěti lety v Plzni a po dvou letech se rozšířil do Pardubic. V loňském roce se akce zúčastnilo 60 tisíc návštěvníků.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy