metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 23 °C

Úterý, 15. října 2019. Svátek má Tereza.
Z minulého ročníku akce
Z minulého ročníku akce | foto: Apetit festival

Gurmánský Apetit festival zavítá i do Prahy. Letos se bude jmenovat Fresh festival

2. dubna 2015  13:41 ČTK
Apetit festival letos poprvé zavítá do hlavního města, kde se uskuteční pod novým názvem Fresh Festival. Součástí bude soutěž o restauraci roku a o nejlepší pivo. Kulinářská show se uskuteční v květnu a červnu. Oznámili to dnes zástupci organizátorů a televize Prima, která se letos stala spolupořadatelem akce.

„Chceme představit špičkovou gastronomii ve všech jejích podobách,“ řekl pořadatel festivalu Petr Jirásek. V rámci akce umění ukážou například „zlý šéf“ Zdeněk Pohlreich, slovenský kuchařský mág, který mimo jiné působil jako zástupce šéfkuchaře v restauraci Jamieho Olivera, Marcel Ihnačák nebo Jiří Štift, šéfkuchař známý z televizní soutěže MasterChef. Chybět nebudou ani Roman Paulus, Ivan Vodochodský, Riccardo Lucque či expert na molekulární kuchyni a extrémní catering Petr Koukolíček. Kromě hlavního pódia bude připraveny i kuchyně pro návštěvníky.

Součástí festivalu je soutěž o pražskou restauraci, které se zúčastní TOP restaurace se svým soutěžním degustačním menu. Přímo na festivalu pak návštěvníci ochutnají některé netradiční pokrmy, jako například krajtu královskou, krokodýla, žáby nebo maso ze zebry. Soutěže o nejlepší pivo FRESH Festivalu se zúčastní dvě desítky pivovarů a minipivovarů. Svou nabídku představí i desítka vinařství.

Festival navštěvují desítky tisíc lidí

„Dlouhodobě se věnujeme rozvoji české gastronomie a povědomí o kvalitních surovinách a vaření. A to je cesta, kterou chceme rozvíjet i do budoucna,“ uvedla Marie Fianová z televize Prima, která se letos stala spolupořadatelem akce. Prima od roku 2013 provozuje web věnovaný gastronomii Prima Fresh. Od loňského roku rovněž vydává stejnojmenný časopis.

První zastávkou festivalu bude Plzeň, kde se akce uskuteční 22. až 24. května. V Praze to bude 6. a 7. června a v Pardubicích 20. a 21. června. Pořádání gastronomických festivalů získává v posledních letech stále větší oblibu. Ke známějším patří například Prague Food Festival nebo Foodparade. Apetit festival vznikl před pěti lety v Plzni a po dvou letech se rozšířil do Pardubic. V loňském roce se akce zúčastnilo 60 tisíc návštěvníků.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hrozí mi infarkt nebo mrtvice? Možností, jak si ověřit stav orgánů, v Česku přibývá

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  16:03

I když je pořád hodně lidí, kteří na své zdraví příliš nedbají, stále častěji přibývají možnosti, jak si nechat zkontrolovat své zdraví i jinde než v...  celý článek

Radotín i Modřany. Moderní budovy radnic připravuje několik městských částí v metropoli

Podoba nového sídla radnice v Radotíně.
vydáno 14. října 2019  14:58

Nové sídlo bude mít Praha 12 v Modřanech. To bude stát mezi ulicemi Generála Šišky a Písková, tedy v těsné blízkosti stávající radnice. „S vědomím všech...  celý článek

Špačci jsou letos mimořádně agresivní, lamentují vinaři

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  10:45

Řada moravských vinařů spí neklidně. Hrozny jim likvidují nenasytní ptáci. Někde zlikvidovali celou úrodu.  celý článek

Primátor a koloběžky. Jde o chytrý tah, tvrdí marketingový expert

Pražané umějí zaparkovat koloběžky i správně.
vydáno 14. října 2019  5:48

Další promyšlená hra o přízeň Pražanů je tady. Alespoň podle marketingového odborníka Roberta Němce, který si vzal na žádost deníku Metro na paškál...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám