metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Tisíce kamionů denně nejsou v Patočkově problém. | foto: Praha 6Metro.cz

Hádky o auta vedou Kolář s Scheinherrem virtuálně

  19:45
Na Facebooku jsou starosta Prahy 6 a náměstek primátora pro dopravu na kordy. Vyřeší spor o náklaďáky v Patočkově ulici?

U klávesnice je každý hrdina. Tohle pořekadlo začalo platit s rozvojem internetu a sociálních sítí, tedy mnohem dříve, než se rozhořel spor dvou pražských politiků. Tím, kdo na Facebooku přešel jako první do aktivního útoku, byl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Ten na svém profilu obviňuje náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra z liknavosti, lenosti a také zúmyslného lhaní. A to kvůli dlouhodobě neúnosné situaci v Patočkově ulici.

„Na Patočkově jsem nedávno napočítal 71 kamionů za 20 minut. Týdny a měsíce se snaží náš úřad s náměstkem primátora Scheinherrem situaci řešit, žádné jednání ale nesvolal, komunikovat s ním se taky nedaří, na dopisy neodpovídá,“ píše na svém Facebooku Kolář. Jako červený hadr podle něj pro obyvatele posloužil dočasný zákaz vjezdu kamionů, který do přetížené ulice nechal Scheinherrův odbor instalovat.

„Kdyby to nebylo ubíjející pro mě i všechny lidi z okolí, myslel bych si, že to je vtip. Tahle nenápadná značka je totiž až na křižovatce na Vypichu, kam když už kamion dojede, může ji leda ignorovat, stočit to na Petřiny do sídliště, nebo se projet k motolské nemocnici. Nevím, kterou z těchto možností pan radní považuje za ideální, ale rád bych si to od něj poslechl,“ dodává na svém Facebooku Kolář s tím, že je Scheinherr pokrytec, který se nechce oficiálně sejít a situaci probrat.

Válka jen na sítích?
Deník Metro se obrátil na náměstka Scheinherra s tím, zda se opravdu nechce se starostou Prahy 6 sejít osobně. Ten však deníku Metro tvrdí, že se s Kolářem sejít chtěl. Termín schůzky byl v půlce května.

„Od té doby nemám reakci. Pravidelně se scházím s panem místostarostou pro dopravu Lálou, se kterým je komunikace bezproblémová,“ sdělil Metru Scheinherr.

Scheinherrova slova však Kolář popírá. „Stojím o oficiální schůzku s panem Scheinherrem, kde by mi řekl, jak se k této dopravní situaci hlavní město postaví. Opakovaně upozorňujeme na to, že doprava na Patočkově ulici je přetížená. Často jde vedle osobních aut o těžké náklaďáky, které přitom mají vjezd do města zakázaný,“ vysvětluje pro Metro Kolář.

„Jak nám ale bylo sděleno policií, některá takováto vozidla projíždějí oblastí na základě výjimky od magistrátu. Ten tak ve velkém pouští těžkou nákladní dopravu do širšího centra, tedy do oblasti, která je hustě obydlená, kde jsou školy nebo Břevnovský klášter,“ dodává Kolář.

Světelné zábrany
Starosta Kolář má dle svých slov zájem o zavedení koncepčního řešení, které by vedlo k utlumení dopravy na celém území Prahy 6.

„Dlouhodobě například navrhujeme zavedení světelných zábran. Systém jednoduše funguje tak, že autům na okraji Prahy krátkodobě nepovolí vjezd do města, jestliže je zde provoz přetížený. Magistrát je však vůči našim připomínkám liknavý a pan Scheinherr, do jehož kompetence doprava spadá, nechce jednat oficiální cestou. Pokud komunikuje, tak velice zkratkovitě – pouhými výkřiky na Facebooku. Já se chci bavit věcně tak, abychom došli k řešení,“ míní Kolář.

Naštvaní řidiči
Scheinherr a jeho odbor u řidičů i řady dalších obyvatel metropole v poslední době neboduje. Kromě situace v Patočkově se totiž dlouhodobě propírá experiment v ulici V Holešovičkách, jež štve nejednoho řidiče. Magistrát zde již měsíce testuje opatření, která mají ulevit dopravě v tunelu Blanka. Z původně levého průběžného pruhu ve směru od mostu Barikádníků se musí řidiči řadit do pravého pruhu. Druhý pruh zůstal průběžný. Opatřením se následně zvýšil počet pruhů z tunelu Blanka. Následkem zde však dosud byla tvorba kolon, které se od zmiňované ulice v posledních měsících táhly přes most Barikádníků a Argentinskou ulicí někdy i hluboko do centra metropole. Podle Scheinherra opatření naopak snížila délku a počet červených na vjezdech do tunelu, kudy teď projede víc aut.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek