metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 2 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Harley-Davidson v Praze oslaví 115. výročí značky
Harley-Davidson v Praze oslaví 115. výročí značky | foto: Harley-Davidson

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Harley-Davidson v Praze oslaví 115. výročí značky

27. června 2018  7:00,  aktualizováno  16:13
Komerční sdělení Oslavte 115. výročí založení legendární motocyklové značky Harley-Davidson. Jen na jediném místě v Evropě – v Praze! Nezapomenutelná párty v srdci Evropy, plná motocyklů, hudby, zábavy a skvělých lidí ze všech koutů světa! 5. – 8. července na pražském Výstavišti a dalších místech.

Pořadatelé očekávají až 100 tisíc návštěvníků a na 60 tisíc motocyklů Harley-Davidson. „Už sedm týdnů před zahájením došlo do Prahy přes 40 tisíc účastnických registrací milovníků Harleyů ze 71 zemí všech kontinentů. Největší zájem o účast na oslavách je očekáván tradičně z Německa, Velké Británie, Itálie nebo Francie, ale chybět nebudou ani přátelé značky z Austrálie, Mexika nebo Brazílie,“ upřesňuje Jaroslav Vavřina, šéf týmu organizátorů.

Proč právě Praha?

O pořádní celosvětových oslav 115. výročí založení této legendární americké značky se zajímalo více zemí a měst. Do užšího výběru se dostal Hamburk, Vídeň, Lugano, Barcelona a Praha. Naše hlavní město bylo vybráno nejen pro pouze evropskou část oslav, ale jako jediné místo, kde bude takováto akce uspořádána mimo USA, tedy jako místo celosvětových oslav 115 výročí značky Harley-Davidson.

„Pořadatelství Prahy jistě pomohlo i to, že právě u nás stále působí celosvětově nejstarší značkový klub – Harley-Davidson Club Praha, který vznikl v bývalém Československu už v roce 1928, tedy právě před devadesáti lety a nikdy, i přes nepřízeň dějin, nepřerušil svou činnost,“ dodal Vavřina.

Co vás čeká

Prodloužený červencový víkend odstartuje už 4. července koncertem Rolling Stones na letišti v Praze 9 - Letňanech. A pak už v Praze a dalších místech ve středních Čechách proběhnou čtyři dny výstav a přehlídek motocyklů, koncerty, spanilé jízdy, soutěže, testovací jízdy, doprovázené skvělou atmosférou, jídlem, pitím a hromady další zábavy, nebo soutěží. Všechno samozřejmě nejen pro motorkáře, ale pro každého, velké i malé, pro ty, kdož se chce pobavit a pokochat nádhernými motocykly.

A nebude chybět ani možnost půjčit si nejnovější modely H-D a vyzkoušet si, jak se na americké legendě jezdí. Zapomenout by se nemělo ani na dobročinnou aukci přileb, které vyzdobily a podepsaly známé osobnosti. A pozor, je mezi nimi i přilba pravnučky zakladatele značky, Karen Davidson. Kdo by nechtěl zrovna její přilbu?

„Určitě nejatraktivnější součástí oslav bude „spanilá jízda“ Prahou, která se uskuteční v sobotu 7. července od 10.00, se startem v Holešovicích. Kolony projedou ve čtyřech vlnách z Letné, přes Václavské náměstí, okolo právnické fakulty na náměstí Jana Palacha. Tam bude krátká zastávka. Poté Chotkovou ulicí, přes Letnou zpět na holešovické výstaviště,“ říká Jaroslav Vavřina.

Nejsilnější motorka

Na oslavách bude k vidění i nejsilnější motocykl světa. Ian King, desetinásobný mistr Evropy v závodech dragsterů a držitel světového rychlostního rekordu v jízdě na motocyklu, přijede do Prahy. „Celé čtyři červencové dny bude nejsilnější motocykl světa k vidění na holešovickém výstavišti. Sám Ian King bude u motocyklu přítomen,“ láká k návštěvě Petr Bobysud, šéf společnosti Lubrand, zastupující společnost Gulf, která Kinga do Prahy pozvala.

Ian King

Ian King představí v Praze nejsilnější motocykl světa. Kingův stroj je o cca 50% výkonnější, než jsou vozy Formule 1. Jeho zrychlení je přímo ohromující. Rychlosti 100 mph, tj. 161 km/hod. dosáhne za úctyhodných 1,1 vteřiny. „Rozjet se rychlostí 400 km/h trvá Kingovi necelých 5,9 vteřin,“ upozorňuje Petr Bobysud.

Pivo přesně pro motorkáře

Překvapení pro návštěvníky nebude málo, a jedním z nich je i speciální nabídka pivovaru Staropramen. Poté, co účastníci oslav zaparkují své stroje, případně dorazí na holešovické výstaviště po svých, se mohou zastavit v improvizované smíchovské hospodě na vyladěnou tankovou Staropramen Jedenáctku uvařenou sládky ze Smíchova za dohledu členů Harley Owners Group Chapter Praha.

Harley-Davidson v Praze oslaví 115. výročí značky

A jelikož jde o motoristickou akci a řada účastníků se během ní chystá usednout za řídítka svých strojů, připravil smíchovský pivovar své jedinečné Staropramen Nealko, aby o pivní zážitek neošidil žádného z návštěvníků. Na speciální edici plechovek Staropramen Nealko jsou vyobrazeni přímo motorkáři a nechybí ani výroky připomínající důležitost zodpovědného pití - „Umím to rozjet i bez promile”, „Řídím se zákony svýho Harleye” a další. Plechovky jsou běžně k dostání v obchodní síti

A něco pro rodiny

Svět H-D přitahuje nejen dospělé. Jen si všimněte toho zájmu, když se děti dostanou k motocyklům. Organizátoři proto připravili pro širokou veřejnost rodinný den, který proběhne v neděli 8. července 2018 od 9 do 18 hodin v areálu holešovického výstaviště. „Na oslavy založení Harley-Davidson zveme všechny táty, mámy s dětmi. Vyhradili jsme jim speciální den, aby si mohli oslavy užít a zároveň si v klidu prohlédnout všechny legendární motocykly,“ zve Jaroslav Vavřina s tím, že rodiny mají celou neděli prioritu včetně zvýhodněných vstupenek.

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám