metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Hydra Glide z roku 1955.
Větší foto
Hydra Glide z roku 1955. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Harleyáři zamíří slavit do Holešovic

7. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Legendární motorkářská značka Harley-Davidson letos slaví 115. výročí založení.

Celosvětově největší sraz jejích příznivců se uskuteční 5. až 8. července v Praze na holešovickém Výstavišti. Organizátoři včera představili detailní program oslav, při nichž plánují stihnout opravdu ledacos. Od spanilých jízd přes dražby helem, dětský den až po mistrovství v bojových sportech.

„Každý, kdo dorazí, si bude moci zdarma vyzkoušet jakýkoliv motocykl Harley-Davidson,“ slibují organizátoři, kteří očekávají přes 60 tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí.

V Holešovicích bude k vidění také největší výstava harleyů a čtyři hudební scény. Po Středočeském kraji, který je spolu s Prahou partnerem akce, budou organizovat společné vyjížďky.

„Osmdesát šest procent Čechů vnímá značku Harley-Davidson jako sympatickou a každý druhý Čech by se rád na motocyklu americké legendy alespoň jednou svezl,“ tvrdí hlavní organizátor oslav Jaroslav Vavřina.

Na akci má být k vidění více než sto padesát modelů motocyklu Harley-Davidson od roku 1914 po současnost. Expozice budou ozvláštněny historickými fotografiemi nebo dobovým příslušenstvím. Mezi nimi se mají objevit rarity, jakými je pro fanoušky motorek Harley-Davidson F1000 Race z roku 1929 nebo renovovaný a funkční harley z roku 1918.

Proti tomu, aby motorkáři slavili právě v Praze, v minulosti brojila opozice jak na radnici Středočeského kraje, tak na magistrátu. Obě tyto instituce totiž akci podporují milionovými částkami. Obhájci této finanční podpory v čele s náměstkyní primátorky Evou Kislingerovou či hejtmankou Středočechů Jaroslavou Pokornou Jermanovou však argumentují tím, že akce přinese spolu s turisty také nemalé peníze. A to jak Praze, tak Středočeskému kraji.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám