metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Čtvrtek, 21. ledna 2021. Svátek má Běla.
Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení
Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení | foto: tommaso79 / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení

30. prosince 2020
Komerční sdělení Využíváte pravidelně váš automobil a uvažujete o uzavření havarijního pojištění? Pokud ano, rozhodně byste měli brát v potaz také povinné ručení, které bude doplněno o některá další připojištění. Teoreticky by vás připojištění mohlo vyjít levněji.

Skutečnost je ovšem taková, že komplexní ochranu rozhodně nenabízí. Spolehnout se můžete pouze na určité druhy připojištění. Většinou je optimální v případě připojištění čelního skla nebo střetu se zvěří. Někdy se uvažuje také o vandalismu.

Havarijní pojištění je komplexnější

Určitě byste měli počítat s tím, že havarijní pojištění dokáže pokrýt spousty různých alternativ škody. Jedná se v podstatě o komplexní pojistku. Nikdy nevíte, co se vám může při cestování vaším vozem stát. V prvním případě je zapotřebí jmenovat škodu, kterou způsobíte vy sami na vlastním vozu. Vlastní vinu vám jakékoli povinné ručení v žádném případě krýt nebude. Dále je zapotřebí jmenovat také mnohé další situace, jež může bez problémů havarijní pojistka pokrýt. Jmenovat bychom mohli kupříkladu krádež automobilu, vandalismus nebo cokoli dalšího.

U havarijní pojistky počítejte se spoluúčastí

Určitě, jelikož pojišťovny jsou si jasně vědomé toho, že případné pojistné plnění nebývá nejnižší. Většinou kryje samotný pojistitel 5 % z celkové vyčíslené částky. Minimálně se však často jedná o částku 5 000 korun. Záleží na konkrétní smlouvě o havarijním pojištění. Mnohé slevové kódy nabízejí velmi výhodné pojistky.

Zvládnete to online

Rychle a pohodlně. Uzavření povinného ručení s připojištěním nebo havarijního pojištění nebylo nikdy jednodušší. Často lze velmi jednoduše pojistky porovnávat, uzavřít tu nejvýhodnější a získat třeba přívěsky na klíče nebo nějaké jiné zajímavé předměty, jež se vám mohou následně hodit.

Hlavní zprávy

Pražské tramvaje byly opraveny v Ostravě

Tramvaj ev.č. 7269 se po opravě z Ostravy vrátila v prosinci 2020. Na snímku je...
vydáno 21. ledna 2021  17:30

Dvojici retro tramvají nechal pražský dopravní podnik opravit externě.   celý článek

Postavil dům z kontejnerů. Teď chce know-how předat dál

Kontejnerový dům v Hranicích na Moravě při dokončování fasády.
vydáno 21. ledna 2021  7:24

Když začal loni v březnu stavět Marek Popálený v Hranicích na Moravě dům z kontejnerů, začali se u něj stavovat místní, ale i další, kteří projížděli....  celý článek

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Hledáte parťáka na výlet? Máme pro vás tip

Z výletu na Okoř.
vydáno 20. ledna 2021  12:00

Máte toulavé boty, rádi sportujete nebo vás baví divadlo, ale vašim přátelům se moc „ven“ nechce? Zkuste facebookovou skupinu Pražáci pro společné...  celý článek

Vaše fotky z Prahy