metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 4 °C

Sobota, 6. března 2021. Svátek má Miroslav.
Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení
Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení | foto: tommaso79 / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Havarijní pojištění je často lepší než připojištění k povinnému ručení

30. prosince 2020
Komerční sdělení Využíváte pravidelně váš automobil a uvažujete o uzavření havarijního pojištění? Pokud ano, rozhodně byste měli brát v potaz také povinné ručení, které bude doplněno o některá další připojištění. Teoreticky by vás připojištění mohlo vyjít levněji.

Skutečnost je ovšem taková, že komplexní ochranu rozhodně nenabízí. Spolehnout se můžete pouze na určité druhy připojištění. Většinou je optimální v případě připojištění čelního skla nebo střetu se zvěří. Někdy se uvažuje také o vandalismu.

Havarijní pojištění je komplexnější

Určitě byste měli počítat s tím, že havarijní pojištění dokáže pokrýt spousty různých alternativ škody. Jedná se v podstatě o komplexní pojistku. Nikdy nevíte, co se vám může při cestování vaším vozem stát. V prvním případě je zapotřebí jmenovat škodu, kterou způsobíte vy sami na vlastním vozu. Vlastní vinu vám jakékoli povinné ručení v žádném případě krýt nebude. Dále je zapotřebí jmenovat také mnohé další situace, jež může bez problémů havarijní pojistka pokrýt. Jmenovat bychom mohli kupříkladu krádež automobilu, vandalismus nebo cokoli dalšího.

U havarijní pojistky počítejte se spoluúčastí

Určitě, jelikož pojišťovny jsou si jasně vědomé toho, že případné pojistné plnění nebývá nejnižší. Většinou kryje samotný pojistitel 5 % z celkové vyčíslené částky. Minimálně se však často jedná o částku 5 000 korun. Záleží na konkrétní smlouvě o havarijním pojištění. Mnohé slevové kódy nabízejí velmi výhodné pojistky.

Zvládnete to online

Rychle a pohodlně. Uzavření povinného ručení s připojištěním nebo havarijního pojištění nebylo nikdy jednodušší. Často lze velmi jednoduše pojistky porovnávat, uzavřít tu nejvýhodnější a získat třeba přívěsky na klíče nebo nějaké jiné zajímavé předměty, jež se vám mohou následně hodit.

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Jako v bavlnce. Na Netflixu okrádají penzisty

Jako v bavlnce Strážce streamu
vydáno 5. března 2021  14:00

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně Marla (Rosamund Pike) podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její...  celý článek

Sdílené skútry už vandalové neničí. Odrazuje je velmi hlasitý alarm

Na skútrech Blinkee brázdí lidé Prahu od června 2020.
vydáno 5. března 2021  11:34

Provozovatelé elektrovozítek mění strategii. Ke klasickým zákazníkům přibírají kurýry.  celý článek

Kina jsou doma. Hru o streamy hrají Eddie Murphy, superhrdinové i legendární monstra

Eddie Murphy se vrací jako princ Akeem po téměř 33 letech.
vydáno 5. března 2021  5:10

Deník Metro připravil výběr očekávaných filmů, jichž se díky premiérám na malých obrazovkách letos opravdu dočkáme.  celý článek

Jak se stát hodinářem. Nesmí chybět nadšení a pevná ruka

Hodináři z Podskalí: Faruk Mahrezi a Zdeněk Rott
vydáno 4. března 2021  21:59

Jak se z elektrikáře a hodinového manžela či státního úředníka stane šikovný hodinář? Někdo změní profesi, protože musí. A pak jsou tu tací, kteří kvůli...  celý článek

Vaše fotky z Prahy