metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 9 °C

Pondělí, 9. prosince 2019. Svátek má Vratislav.
Příjemná atmosféra a skvělé drinky.
Další 2 fotografie v galerii
Příjemná atmosféra a skvělé drinky. | foto: Michal Řáda

Hemingway by měl radost. Praha má jeden z nejlepších barů na světě

24. října 2014  10:53 Marek Peška Metro.cz
New York, Londýn, Berlín, Paříž, Miláno a samozřejmě Praha. Města, s nimiž je spojena historie i moderní život. Světové metropole ale nežijí jen přes den díky památkám. Turisté si náležitě užívají i noční život. Právě Praha se teď může pochlubit jedním z nejlepších barů na světě. Hemingway bar je totiž prvním podnikem v Česku, který se dostal do první padesátky prestižní soutěže The World’s 50 Best Bars, umístil se na 24. místě. Pro bary a jejich majitele má cena stejnou váhu jako pro filmaře Oscar a pro hudebníky Grammy.

Nejlepší bary na světě

  1. Artesian, Londýn
  2. The Dead Rabbit Grocery & Grog, New York
  3. Nightjar, Londýn

Jeho majitelem je známý barman Aleš Půta, který má Hemingway bar pět let. Pro inspiraci si mnohdy jezdí do ciziny. „Moje práce je spojená i s cestováním. Strašně mě baví Asie. Hodně profesních zkušeností ale sbírám ve Velké Británii a v Americe. Moc se mi líbí Schumann’s bar v Mnichově, pro české barmany naprosto srdeční záležitost,“ říká Půta.

Podle něj ale kritéria, podle nichž se v soutěži hodnotí, tedy kvalita drinků, barmanů, personálu, interiéru podniku nejsou vším. Půta si zakládá na příběhu svého baru. „Život Ernesta Hemingwaye je nekonečná studna inspirace. My z ní čerpáme při vytváření našich drinků, které jsou moderní, mají silné příběhy a jejich konzumace je zážitkem,“ říká Půta.

Drinky se jmenují podle žen Hemingwaye

Hosté si tady mohou dát například drink Hemingway Papparazzi, který odkazuje na spisovatelův vztah k novinářům. Podává se ve stylové sklenici, která vypadá jako fotoobjektiv. Koktejl 100 Days pro změnu připomíná ultimátum, které dala Ernestovi jeho první manželka Elisabeth Hadley Richardson – pokud se od své nové milenky na sto dní odloučí a stále se budou milovat, dovolí mu rozvod. Nápoje spojené se spisovatelovými ženami jsou tu nejoblíbenější.

Hemingway barů je po celém světě spousta a často dosahují chatrné úrovně – jsou to zaplivané hospody. „Byla by škoda nechat jméno barového povaleče s dobrým vkusem v takovém světle. Chci z pražského Hemingway baru udělat ten nejlepší na světě,“ doplňuje Půta, který si sám pro sebe vozí dobré pití z ciziny - sbírá třeba limitované edice Absolut vodky.

Hemingway bar

  • Hemingway bar (Karolíny Světlé 26) nabízí také drinky, které jsou inspirovány vztahy se ženami i situacemi kolem slavného spisovatele.
  • Dát si tu můžete prvotřídní absinty, rumy, giny a další alkohol. Chcete ochutnat některý z drinků, které oslnily přísné koktejlové akademiky? V Hemingway baru vám je rádi představí. Od konce října si navíc můžete vybírat ze zcela nové nabídky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám