metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Úterý, 12. listopadu 2019. Svátek má Benedikt.
Příjemná atmosféra a skvělé drinky.
Další 2 fotografie v galerii
Příjemná atmosféra a skvělé drinky. | foto: Michal Řáda

Hemingway by měl radost. Praha má jeden z nejlepších barů na světě

24. října 2014  10:53 Marek Peška Metro.cz
New York, Londýn, Berlín, Paříž, Miláno a samozřejmě Praha. Města, s nimiž je spojena historie i moderní život. Světové metropole ale nežijí jen přes den díky památkám. Turisté si náležitě užívají i noční život. Právě Praha se teď může pochlubit jedním z nejlepších barů na světě. Hemingway bar je totiž prvním podnikem v Česku, který se dostal do první padesátky prestižní soutěže The World’s 50 Best Bars, umístil se na 24. místě. Pro bary a jejich majitele má cena stejnou váhu jako pro filmaře Oscar a pro hudebníky Grammy.

Nejlepší bary na světě

  1. Artesian, Londýn
  2. The Dead Rabbit Grocery & Grog, New York
  3. Nightjar, Londýn

Jeho majitelem je známý barman Aleš Půta, který má Hemingway bar pět let. Pro inspiraci si mnohdy jezdí do ciziny. „Moje práce je spojená i s cestováním. Strašně mě baví Asie. Hodně profesních zkušeností ale sbírám ve Velké Británii a v Americe. Moc se mi líbí Schumann’s bar v Mnichově, pro české barmany naprosto srdeční záležitost,“ říká Půta.

Podle něj ale kritéria, podle nichž se v soutěži hodnotí, tedy kvalita drinků, barmanů, personálu, interiéru podniku nejsou vším. Půta si zakládá na příběhu svého baru. „Život Ernesta Hemingwaye je nekonečná studna inspirace. My z ní čerpáme při vytváření našich drinků, které jsou moderní, mají silné příběhy a jejich konzumace je zážitkem,“ říká Půta.

Drinky se jmenují podle žen Hemingwaye

Hosté si tady mohou dát například drink Hemingway Papparazzi, který odkazuje na spisovatelův vztah k novinářům. Podává se ve stylové sklenici, která vypadá jako fotoobjektiv. Koktejl 100 Days pro změnu připomíná ultimátum, které dala Ernestovi jeho první manželka Elisabeth Hadley Richardson – pokud se od své nové milenky na sto dní odloučí a stále se budou milovat, dovolí mu rozvod. Nápoje spojené se spisovatelovými ženami jsou tu nejoblíbenější.

Hemingway barů je po celém světě spousta a často dosahují chatrné úrovně – jsou to zaplivané hospody. „Byla by škoda nechat jméno barového povaleče s dobrým vkusem v takovém světle. Chci z pražského Hemingway baru udělat ten nejlepší na světě,“ doplňuje Půta, který si sám pro sebe vozí dobré pití z ciziny - sbírá třeba limitované edice Absolut vodky.

Hemingway bar

  • Hemingway bar (Karolíny Světlé 26) nabízí také drinky, které jsou inspirovány vztahy se ženami i situacemi kolem slavného spisovatele.
  • Dát si tu můžete prvotřídní absinty, rumy, giny a další alkohol. Chcete ochutnat některý z drinků, které oslnily přísné koktejlové akademiky? V Hemingway baru vám je rádi představí. Od konce října si navíc můžete vybírat ze zcela nové nabídky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Natalia Germani: Vidíme, že svoboda, za niž se bojovalo, není stoprocentní

Natalia Germani
vydáno 11. listopadu 2019  14:36

Slovenská herečka Natalia Germani je českému publiku známá ze seriálu Single Man nebo z filmu Věčně tvá nevěrná. Nyní se představí v jedné z hlavních rolí...  celý článek

Mladý staromilec: Před sto se měli hůř, chovali se ale líp

Šestnáctiletý Lukáš Malý napsal knihu s názvem Vázací motýlek.
vydáno 11. listopadu 2019  10:47

Fascinaci prvorepublikovou érou přetavil Lukáš Malý do novely. Popletl v ní pouze scénu s dýmkou.  celý článek

Adam Ondra: Nelezu proto, abych byl slavný nebo bohatý

Iva Vejmolová a Adam Ondra při křtu knihy
vydáno 11. listopadu 2019  6:35

Letošní mistr světa v lezení na obtížnost vydal ve spolupráci s Martinem Jarošem knihu s titulem Adam Ondra Lezec tělem i duší. Popisuje v ní své první...  celý článek

Co to šustí? Z kukuřice šupolienky

Šupolienky
vydáno 9. listopadu 2019  5:26

Pokud jste někdy byli na Slovensku, určitě jste viděli, a možná i zakoupili jako dárek, nesčetně figurek z kukuřičných listů zvaných šupolienky. Já jsem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám