metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Středa 30. listopadu 2022. Svátek má Ondřej

Historicky první předvolební debata rozproudila Poříčí

  9:16
Poříčí nad Sázavou (Benešovsko) 22. září 2022 (PROTEXT) - V Poříčí nad Sázavou uspořádali místní organizátoři historicky první diskusi v Sokolovně. Opoziční představitelé kritizovali působení starosty Jana Kratzera, který podle nich má sklony k autoritativním postupům a umlčování jeho odpůrců. Kratzer se debaty přes pozvání nezúčastnil.

Diskuse se zúčastnili za STAN a Otevřené Poříčí Marta Prachařová a Michal Stibůrek, Prosperující Poříčí reprezentovali Dariusz Boháč a Karel Korbel. Oba subjekty patří k opozici, která poukazuje na to, že vedení obce potlačuje základní demokratická pravidla. “Zrušení diskuse na zastupitelstvu nemá v demokratické společnosti obdobu. Lidé mají v Poříčí strach chodit na úřad. Ze zastupitelstva se stal bezzubý orgán. O financích rozhoduje jenom rada a zastupitelé netuší, kam jdou peníze,” uvedla v debatě jednička STAN a Otevřeného Poříčí Marta Prachařová.

Během diskuse kandidáti na starostu Prachařová a Boháč zdůraznili, že v Poříčí je velký potenciál k rozvoji obce. Nicméně nyní se ho podle nich radním nedaří naplnit. “Je hodně co zlepšovat v otázce bezpečnosti, trpí tím prakticky všichni v Poříčí od nejmenších až po seniory,” zdůraznila Prachařová s tím, že je nutné zlepšit stav místních silnic a chodníků.

Na závěr diskuse padly i dotazy z publika. Zazněla v nich také kritika starostova přístupu k lidem, kteří se chtějí do obce nastěhovat. Podle tazatele vedení obce neoprávněně zvýhodňuje jednu developerskou společnost před druhou. Starosta Kratzer však kvůli odmítnutí účasti neměl šanci zareagovat.

O podobě složení obecního zastupitelstva v Poříčí nad Sázavou rozhodnou voliči v pátek a sobotu 23. a 24. září. Ve hře je 15 zastupitelských postů. Opozice doufá, že se jí povede získat nadpoloviční počet křesel.

Záznam debaty je možné sledovat ZDE.

Hlavní zprávy

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek

Pražští strážníci mají vlastní tramvaj, majáky ale nemá. Modrý vůz slouží k náboru

vydáno 29. listopadu 2022  17:44

„Jupíííí, máme svoji tramvaj,“ radují se od začátku tohoto týdne pražští strážníci na svém Facebooku. Tramvaj s tematickým modrým polepem, siluetami...  celý článek