metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota, 25. května 2019. Svátek má Viola.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Hlávkův most čekají zátěžové zkoušky. Tramvaje o víkendu neprojedou

14. března 2019  9:51 Filip Jaroševský Metro.cz
Mezi Těšnovem a Vltavskou bude v sobotu od devíti ráno zcela přerušen provoz tramvají. Na Hlávkův most totiž začnou v rámci testů najíždět nákladní vozy. Omezen bude i průjezd aut.


„Doprava bude vedena po starém mostě. Řidiči ve směru od centra budou přejíždět přes tramvajový pás do protisměru. Bude zde jeden jízdní pruh v každém směru,“ říká mluvčí technické správy komunikací Barbora Lišková. 

Podle nejoptimističtějších odhadů by mohla oprava přemostění, jež se podobně jako další pražské mosty nachází ve špatném technickém stavu, začít do dvou let. Odborníci nyní zkoumají také části mostu pod vodou. „Pod základy jsou dřevěné piloty z tvrdého dřeva a na nich je betonová konstrukce. Je to historicky velmi používaný prvek. Zjistili jsme, že piloty jsou v pořádku,“ dodává ředitel Kloknerova Ústavu ČVUT Jiří Kolísko. 

Diagnostika mostu začala již loni v létě. Podle Kolíska ale práce zbrzdili památkáři. Kolem základů jednoho z pilířů mostu nyní odborníci vytvořili například šachtu, očistili konstrukci a začali odebírat vzorky materiálů i vody. Betonářské práce v tehdejší době nebyly úplně dokonalé, ale podle Kolíska je možné vše opravit. 

Další zdržení

  • U Zdib začalo včera bourání mostu. Silnice I/9 je v místě křížení s D8 neprůjezdná.
  • Úsek je možné objet přes Sedlec a Březiněves. Doprava na dálnici D8 vede v provizorních pruzích, v úseku se mohou ve špičce tvořit kolony. Práce by měly skončit v červenci. 
  • Praha řeší také opravu Libeňského mostu, jehož rekonstrukce má začít letos opravami  některých částí. Ve špatném stavu je i Palackého most.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: Nahlédněte do hradů a zámků, které vlastní soukromí majitelé

Karlova Koruna
vydáno 24. května 2019  14:48

Ve dnech 24. – 26. května proběhne na 21 památkách sdružených v Asociaci majitelů hradů a zámků řada kulturních a společenských akcí s cílem přiblížit...  celý článek

Astronaut Elton jde po krku Mercurymu. Uspěje také?

Film Bohemian Rhapsody oslavoval kapelu Queen.
vydáno 24. května 2019  13:02

Bohemian Rhapsody i cenami ověšená Lady Gaga dobyly před časem tuzemská kina. Může za to také mezigenerační šeptanda.  celý článek

Nevím, jestli lidi osloví čepice a SMS, říká politolog

Volební agitace láká spíš na negativní stránky EU.
vydáno 24. května 2019  5:47

„Nízká volební účast, nezájem o venkov a málo příběhů,“ tak komentuje pro deník Metro kampaň voleb do Evropského parlamentu politolog Jan Kubáček.  celý článek

Organický odpad jako poklad. Zbytků vás zbaví žížaly

Vermikompostér si můžete vyrobit doma.
vydáno 23. května 2019  17:43

Kompost s několika desítkami pilných žížal si jen málokdo představí jako designový doplněk domácnosti. O osvětu se se svou novou výzvou Žiju kompostyl...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám