metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Neděle, 18. srpna 2019. Svátek má Helena.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Hlávkův most čekají zátěžové zkoušky. Tramvaje o víkendu neprojedou

14. března 2019  9:51 Filip Jaroševský Metro.cz
Mezi Těšnovem a Vltavskou bude v sobotu od devíti ráno zcela přerušen provoz tramvají. Na Hlávkův most totiž začnou v rámci testů najíždět nákladní vozy. Omezen bude i průjezd aut.


„Doprava bude vedena po starém mostě. Řidiči ve směru od centra budou přejíždět přes tramvajový pás do protisměru. Bude zde jeden jízdní pruh v každém směru,“ říká mluvčí technické správy komunikací Barbora Lišková. 

Podle nejoptimističtějších odhadů by mohla oprava přemostění, jež se podobně jako další pražské mosty nachází ve špatném technickém stavu, začít do dvou let. Odborníci nyní zkoumají také části mostu pod vodou. „Pod základy jsou dřevěné piloty z tvrdého dřeva a na nich je betonová konstrukce. Je to historicky velmi používaný prvek. Zjistili jsme, že piloty jsou v pořádku,“ dodává ředitel Kloknerova Ústavu ČVUT Jiří Kolísko. 

Diagnostika mostu začala již loni v létě. Podle Kolíska ale práce zbrzdili památkáři. Kolem základů jednoho z pilířů mostu nyní odborníci vytvořili například šachtu, očistili konstrukci a začali odebírat vzorky materiálů i vody. Betonářské práce v tehdejší době nebyly úplně dokonalé, ale podle Kolíska je možné vše opravit. 

Další zdržení

  • U Zdib začalo včera bourání mostu. Silnice I/9 je v místě křížení s D8 neprůjezdná.
  • Úsek je možné objet přes Sedlec a Březiněves. Doprava na dálnici D8 vede v provizorních pruzích, v úseku se mohou ve špičce tvořit kolony. Práce by měly skončit v červenci. 
  • Praha řeší také opravu Libeňského mostu, jehož rekonstrukce má začít letos opravami  některých částí. Ve špatném stavu je i Palackého most.

Komentáře

Hlavní zprávy

Musel jsem takříkajíc objevit domov skrze pobyty v zahraničí, říká umělec

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U...
vydáno 18. srpna 2019  6:06

Mladý umělec Josef Zlamal má do 1. září výstavu svých obrazů v Galerii U Betlémské kaple. Rozpovídal se i o netradiční technice a materiálech.  celý článek

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám