metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Větší foto
Primátorka Adriana Krnáčová. | foto: Magistrát hl. m. PrahyMetro.cz

Hledá se koalice. Bude s ANO?

  15:51
Hnutí ANO vybere nového pražského předsedu. Čeká ho nelehká mise.

Zítra se sejde na Chodově pražská buňka ANO. Vybere si nového předsedu, kterého čekají dva nelehké, skoro nemožné úkoly. Nejdříve musí usmířit dvě rozhádané frakce zastupitelského klubu, reprezentované primátorkou Adrianou Krnáčovou a bývalou pražskou předsedkyní a starostkou Prahy 10 Radmilou Kleslovou. V mezičase pak musí vyměnit šéfa zastupitelského klubu Michala Haška, jehož výměnu si přeje předsednictvo hnutí, ovšem klub ji odmítl. Pak nového předsedu čeká závěrečná část mise hodná superhrdiny. Zachránit pro hnutí křeslo primátora.

Nový předseda totiž bude členem vyjednávacího týmu a také na něm bude sehnat koaliční partnery, kteří udrží Krnáčovou v čele Prahy. Kandidátem na pražského šéfa je ministr obrany Martin Stropnický. Toho na tuto pozici navrhl předseda hnutí Andrej Babiš. Před rokem vítězné hnutí by mohlo o metropoli po pádu koalice přijít.

Ve volbách druhá TOP 09, která má podle všeho největší koaliční potenciál, včera uzavřela dohodu s ODS. V koaličních rozhovorech chtějí postupovat společně. Předseda klubu zastupitelů Václav Novotný se po jednání s ANO nechal slyšet, že hnutí propáslo šanci na koalici s TOP 09. Podle primátorky Krnáčové ale jsou rozhovory na začátku. Vše je otevřené. „Většinu zatím nikdo nemá,“ řekla.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek