metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 1 °C

Středa, 8. prosince 2021. Svátek má Květoslava.
YimJi WK | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hledáte si partnera na seznamce? Těchto chyb byste se měli vyvarovat

Komerční sdělení Poohlížíte se po novém partnerovi či partnerce a chcete vyzkoušet seznamku? Přinášíme vám doporučení a tipy, kterých se při vytváření profilu a komunikaci přes seznamku řídit. A zároveň i seznam věcí, kterých byste se měli rozhodně vyvarovat!

Najděte si tu pravou seznamku

Než si slepě založíte profil na první seznamce, která vám padne pod ruku, udělejte si nejprve průzkum. Buď se zeptejte svých přátel a lidí ve vašem okolí, o kterých víte, že mají profil na nějaké seznamce. Popřípadě se podívejte na žebříčky seznamek a najděte si jejich hodnocení. Nyní jsou velmi populární seznamky na mobilu. Profil na nich si vytvoříte raz dva a hned se můžete pustit do hledání vhodných protějšků.

Seznamky můžete buď používat zcela zdarma nebo si připlatit za verzi premium a čerpat nadstandardní výhody pro členy. Jakmile si najdete vhodnou seznamku, která vám bude vyhovovat, založte si profil a jako úvodní fotografii zvolte nějakou, na které se smějete a působíte sympaticky. Jakmile budete mít hotovo, vrhněte se na lov. Ale pokud možno, následujícím věcem se vyvarujte.

Nevěřte všemu, co čtete

První pravidlo seznamek zní jednoduše: nevěřte všemu, co čtete. Lidé si rádi na seznamkách věci přikrášlují a chtějí se ostatním ukázat v co nejlepším světle. To je samozřejmě pochopitelné. Na seznamce totiž záleží na tom, zda svým profilem zaujmete potenciálního partnera, takže je trochu přikrašlování nezbytné. S tímto na paměti byste ale měli na profily ostatních pohlížet. Nikdo není dokonalý, a i ten nejlákavější profil na seznamce nemusí odpovídat realitě. Držte se tedy osvědčeného pravidla: důvěřuj, ale prověřuj.

Sdílejte s mírou

Pokud na seznamce narazíte na někoho, kdo vás zaujme na první pohled, sympatie budou vzájemné a navážete komunikaci, dávejte si dobrý pozor, kolik toho o sobě nasdílíte. Když se bude jednat o někoho, s kým budete mít společná témata k hovoru, zájmy, koníčky a další, budete mít chuť sdělit mu o sobě všechno, ale včas se zarazte. Za prvé, je dobré nechat nějaká tajemství na později (třeba na první schůzku). Za druhé, přestože přes internet můžete být nerozlučná dvojice, v reálném životě to nemusí klapnout. Proto je lepší nebýt až moc sdílní a nevyklopit o sobě vše.

Kamil Macniak

První setkání pečlivě naplánujte

Přestože seznamky, zejména ty, které nabízí placené členství a v jejichž podmínkách je povinné uvést profilovou fotografii, jsou v drtivé většině spolehlivé a její uživatelé prověření, není od věci být neustále obezřetní. Až si s někým na seznamce budete rozumět a začnete si psát a budete se chtít setkat i tváří v tvář, naplánujte si první setkání na veřejném místě. A o schůzce informujte i nějakého kamaráda či někoho z rodiny. Nechceme vás strašit a malovat černé scénáře, ale opatrnosti není nikdy dost.

Buďte aktivní a trpěliví

Seznamování chce čas. Nebojte se aktivně zapojit do dění na seznamce a pokud vás někdo zaujme, neváhejte ho oslovit. Být na seznamce aktivní se vám rozhodně vyplatí. Rozhoďte sítě a vyčkejte, kdo se chytí. Seznamování na internetu je jako rybaření. Vyžaduje čas, trpělivost a pozitivní přístup. Nevzdávejte se a nemažte svůj profil, pokud někdo nezareaguje na vaši zprávu. V online světě se lidé chovají jinak a ignorování zpráv či neodepisování, je zcela normální. Neberte si to tedy osobně a s klidem to přejděte.

Svět seznamek je zajímavý, může vám rozšířit obzory, s pomocí seznamek můžete najít nového partnera nebo i pouhý flirt. Zkrátka, každému se dostane toho, po čem touží. Stačí být aktivní, trpěliví a upřímní. Vaše snaha i odvaha oslovovat neznámé jedince se vám vyplatí a přinese své ovoce

Hlavní zprávy

Kdo chce tisknout noviny a knížky, nebo balit zboží pro zákazníky, ten si před Vánocemi počká

vydáno 8. prosince 2021  10:00

Papír si vzít nedáme. Vyznavači tištěných novin, časopisů a literatury milují šustot obracených stránek. Vydavatelé však mají starosti.  celý článek

Počíhejte si na něj. Nový bus v Praze střídá linky jako ponožky

vydáno 8. prosince 2021  5:33

Prototyp vozu SOR bude po hlavním městě jezdit rok. Znají ho i v Hradci Králové nebo například v Kladně.  celý článek

Ne každá skulina je bezpečná. Nemáte náhodou doma v kamnech sýkorku?

vydáno 7. prosince 2021  18:54

Podívejte se občas pozorně do systému vytápění. Komín z plynového kotle nebo z topení bez krycí mřížky se může stát pro zvířecího návštěvníka pastí....  celý článek

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy