metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 11 °C

Pondělí, 25. října 2021. Svátek má Beáta.

Hogo fogo kontejnery přijdou na čtvrt milionu. Radnice na ně přispeje

  12:32
Tak vyšperkovanou ohrádku na popelnice snad žádná jiná městská část nemá. Pro obyvatele Žufonovy ulice si ji radnice Prahy 17 objednala u architektů.

Takových šik ohrádek by chtěla radnice postavit víc | foto: Metro.cz

Stará a rozpadající se cihlové zídky kolem popelnic chce řepská radnice postupně nahrazovat novým typem kontejnerového stání. Obrátila se proto na ateliér Kokeš Partners, aby speciálně pro potřeby řepského sídliště stání navrhl. Stavbu z kultivovaného betonu, které má i barevně ladit s přilehlými domy, a která stála 250 tisíc korun, byla zprovozněna ve středu v Žufanově ulici.

Místostarosta cenu stavby hájí

Když deník Metro poukázal na nezvykle vysokou cenu nákladů za jedno kontejnerové stání, místostarosta Martin Marek se ohradil. "Určitě není cena vysoká vzhledem k tomu, z čeho je stavba postavená. Kovové nebo dřevěné stání by bylo ještě dražší," uvedl Marek.

Radnice by chtěla tento typ stání postavit u všech kontejnerů v Řepích. Takových míst je ale na Praze 17 kolem sedmdesáti a sám Marek přiznává, že ne všude to asi půjde. Radnice je však připravena majitele domů finančně motivovat k tomu, aby si stání pořídili. A to až do 100 procent ceny. "I toto si umím představit," říká Marek, podle kterého při větším množství bude cena za jednotlivá stání určitě nižší.

Čtvrtina milionu by se dala využít i jinde

Metro se zeptalo také Technické správy komunikací, co by se za čtvrt milionu korun, které radnice za kontejnerové stání pořídila, dalo v Řepích opravit. "Na sídlišti Řepy se potýkáme s propady ve vozovkách, protože sídliště je postaveno na navážkách. Za vámi uvedenou sumu by se dalo jistě opravit mnoho výtluků a propadů vozovek. Počet si ale netroufám odhadnout, protože vždy záleží na konkrétním místě a rozsahu," sdělil mluvčí správy Tomáš Mrázek.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy