metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -3 °C

Čtvrtek, 24. ledna 2019. Svátek má Milena.
Pošta. Ilustrační foto.
Ilustrační foto | foto: Dan Materna

Pro dopisy musí jet déle MHD. Na novou pobočku si počkají do března

7. října 2017  10:22 Lucie Mottlová Metro.cz
Petrovice a Horní Měcholupy v Praze budou bez pošty. Otevření nové pobočky se táhne.

Stávající pobočka České pošty pro rostoucí sídliště v Petrovicích a Horních Měcholupech už kapacitně nestačí. Pošta z Milánské ulice měla být přesunuta už letos v červnu do větších prostor na Veronské náměstí 403, kde sídlí například lékárna či supermarket Albert.

Jak bude vypadat nová pobočka?

Počet přepážek se navýší o dvě, nově bude k dispozici balíkový sklad, diskrétní zóna pro klienta při odbavení náročnější transakce.

Otevřeno bude mít v pondělí až pátek 8–19 hodin, v sobotu 9–13 hodin. Nové prostory umožní obsloužit větší počet klientů. 

„Sama pošta iniciovala ukončení smlouvy o nájmu stávající pobočky v Milánské ulici k 30. červnu. Pak ale požádala o přesunutí k 31. říjnu, tak jsme jim vyšli vstříc,“ uvedl pro deník Metro Aleš Cejnar, tajemník MČ Praha 15. Déle jim ale úřad prostory držet nemohl, protože od 1. listopadu má v objektu nového nájemce.

Na dotaz, proč se otevření pobočky protahuje do 1. března 2018, odpovídá správce budovy: „Výstavba pobočky České pošty si v objektu vyžádala technicky náročnou změnu požárněbezpečnostního systému, což způsobilo posun termínů rekonstrukce a samotného otevření pošty,“ uvedla mluvčí společnosti Ahold Barbora Vanko. „Nová pošta o rozloze 507 metrů čtverečních bude umístěna naproti prodejně Albert,“ řekl Matyáš Vitík, tiskový mluvčí České pošty. Jedná se přitom o celkovou rozlohu, prostor pro veřejnost i zázemí pobočky.

„Opticky se vzhledem ke stávajícím obchodům může zdát, že se jedná o malou výměru, ale oproti nim bude v prostoru pošty vybourána zadní stěna, takže plocha pro klienty bude větší,“ dodal Vitík. Podle něj začnou rozšiřovací práce koncem října nebo začátkem listopadu.

Provizorně bude zatím pro místní k dispozici pobočka v Hostivaři – plukovníka Mráze 1128/4, v budově OC Taškent u zastávky Gercenova. Zaměstnanci z uzavřené pobočky v Milánské ulici posílí chod zastupující hostivařské pošty. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Botanická zahrada slaví 50. Slibuje výstavy i nové vstupy

Vizualizace vstupního areálu Sever
vydáno 24. ledna 2019  9:44

První letošní velká výstava se koná v březnu. Skleník Fata Morgana zaplní orchideje.  celý článek

Maturitní plesy zařizují agenti, slavná Lucerna vychází z módy

Plesová sezona, ilustrační foto
vydáno 24. ledna 2019  5:25

Zatímco dříve měli průběh plesu na starost sami organizátoři, v posledních letech přebírají otěže plesové agentury. Ty vyšlou svého člověka, jenž se...  celý článek

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám