metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 18 °C

Čtvrtek, 5. srpna 2021. Svátek má Kristián.

Další 1 fotografie v galerii
Ulice strachu. | foto: Netflix

Hororová Ulice strachu neuráží. Krvavé slashery ale rád vyměním za maraton Přátel

  11:00
STRÁŽCE STREAMU - Už dnes se na Netflixu dočkáme druhé části z hororové „retro“ trilogie Ulice strachu. Nápad vzdát poctu hororovému podžánru slasherů, ve kterých je hlavním antihrdinou psychopatický zabiják, jehož oběťmi jsou většinou teenageři, je jistě sympatický. Daleko raději však, podobně jako mnoho mých kamarádů a známých, v těchto dnech podléhám takzvanému binge watchingu. A to konkrétně sitcomu Přátelé na HBO Go. Tuhle hru na jistotu ale volím z trochu jiných důvodů, než byste možná čekali.

Pokud milujete osmdesátkové horory, respektive filmy, kterém jim vzdávají poctu, první díl trilogie Ulice strachu s podtitulem 1994 vás určitě neurazí. Tenhle film odehrávající se ve fiktivním městečku Shadyside v Ohiu se totiž veze na stylizované vlně falešné retro atmosféry, podobně jako například oblíbená netflixovská jistota Stranger Things či poslední řada American Horror Story. U dvojky tomu nemá být jinak, půjde totiž o poctu Pátku třináctého včetně první ikonické pytlové masky Jasona Voorheese. Podíváme se v ní do roku 1978. Já si ale pravděpodobně raději pustím pár dílů Přátel a užiju si skutečné retro. Na Přátele, věřte nebo ne, koukám totiž v kuse úplně poprvé.

Umělé retro táhne
Minulý pátek vstoupila na Netflix první část hororové trilogie Ulice strachu - 1. část: 1994 a dnes nás čeká pokračování, po kterém bude další týden následovat finále. S každým jednotlivým dílem míříme dál do minulosti a s hlavními hrdiny, respektive těmi, co přežili jedničku, pátráme po počátku ústředního prokletí. Dvojka lákala na prostředí letního tábora a podobně jako poslední řada American Horror Story se i zde bude těžit z odkazů na kultovní hororovou sérii Pátek třináctého. Ačkoliv bude dvojka Ulice strachu spíše pomrkávat a inspirovat se velice vlažně, hra Netflixu na jistotu je zde zřejmá i podle obsazení. Jednu z hrdinek tu totiž hraje devatenáctiletá Sadie Sink. Tuhle zrzku fandové Netflixu dobře znají již z jiného zmiňovaného retra, a to seriálových Stranger Things.

Ulice strachu.

Ulice strachu.

Pravé retro taky
Když se koncem května sešla oblíbená parta z kavárny Central Perk v novém speciálním díle sitcomu Přátelé, bylo jasné, že spustí lavinu. Tenhle kultovní seriál se totiž na streamovací platformě HBO Go ocitl ze dne na den celý ke zkouknutí, a tak se zde podle očekávání spustila vlna takzvaného binge watchingu. Tohle spojení označuje zkouknutí velkého množství dílů seriálu (ale může to být i filmů, co mají pokračování) v nepřetržitém sledu. A právě na to byli Přátelé, podobně jako třeba Simpsonovi, pro české fandy jednou z nejvhodnějších alternativ. Trochu divně pak vypadá, když seriál odehrávající v devadesátých letech, chlápek po třicítce sleduje úplně poprvé. A věřte nebo ne, je to právě můj případ.

Herci ze slavného seriálu Přátelé se opět po letech sešli.

Herci ze slavného seriálu Přátelé se opět po letech sešli.

Ukázkový sitcom
Je nasnadě, že jsem devadesátky neprožil v jeskyni, a proto jsem nějaký kousek dílu sem tam bezděky zahlédl. Tenhle kultovní sitcom ale nyní s manželkou nakoukáváme v kuse úplně poprvé. Zatímco většinu mých známých jímá při sledování Přátel nostalgie, my sledujeme nejznámější epizody s koženými kalhotami, prvním polibkem Rosse a Rachel či Joeyho francouzštinou takřka nepolíbeni. Nezbývá, než nám závidět. Příhody šestice přátel žijících v New Yorku totiž mají všechny ingredience, které by měl správný sitcom mít. A při jejich sledování si čím dál víc bolestně uvědomuji, jak moc jej za ty roky vykradli jiní, většinou méně talentovaní tvůrci.

Vzpomínka na předchozího Strážce Streamu: Too Hot to Handle má druhou řadu

Hlavním cílem, respektive záminkou tvůrců show Too Hot to Handle, je naučit mladé, svobodné lidi, aby místo flirtů vytvořili skutečné vztahy. Psali jsme o ní ve Strážci streamu minulý týden. Show má za sebou dvě odvysílané řady, třetí je však rovněž natočena. Kdy dorazí, zatím není známo. Netflix nicméně nedávno potvrdil, že letos se jí určitě nedočkáme. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Königsmühle. Do krajiny u zaniklé horské osady opět vstoupí land art

vydáno 5. srpna 2021  7:18

O víkendu se v krušnohorském Königsmühle uskuteční v Česku stále netradiční festival.  celý článek

Šotoušův sen? S foťákem jej pouštějí do zákulisí metra

vydáno 4. srpna 2021  18:45

Nápis „Vstup pro zaměstnance“ novináře Borise Koguta nezastavil v pražských, pařížských, vídeňských, moskevských ani lisabonských tunelech podzemní dráhy.  celý článek

V životě potřebuje pomocnou ruku. Psaní jde však milovníkovi cestování samo

vydáno 4. srpna 2021  6:00,  aktualizováno  15:53

Cestovatel Filip Schiller má své tempo, a využívá proto odborné poradce. Jeho knihy jsou „limitované edice“.  celý článek

Sběratelé autíček se při výběru modelů předhánějí v klikání

vydáno 4. srpna 2021  12:18

Dá se říci, že nadšenci pro modely z Nového Hrádku kupují výjimečně (a svým způsobem) i zajíce v pytli. Objednali si v klubovém členství vozy, které zatím...  celý článek

Vaše fotky z Prahy