metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 2. srpna 2021. Svátek má Gustav.
Prezidentské apartmá hotelu Hilton. Ilustrační foto | foto: Archiv hoteluMetro.cz

Hoteliéři děkují Pražanům, nabízí noc za symbolickou částku

  10:37
V pokojích pražských hotelů bude výjimečně znít čeština. Jak se žije v metropoli návštěvníkům, si totiž 27. ledna mohou mimořádně vyzkoušet obyvatelé hlavního města.

„Smyslem této akce je poděkovat místním obyvatelům za vstřícnost k turistům, nabídnout jim nový zážitek v­ jejich městě, ale také zdůraznit význam cestovního ruchu pro místní obyvatele,“ uvedl Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.

Cena za pokoj

Sedm set sedmdesát korun je symbolická jednotná cena za dvoulůžkový pokoj v hotelu. Je včetně snídaně a všech poplatků. Ubytovány za tuto cenu mohou být na pokoji pouze dvě osoby.

Hosté podle něj budou mít možnost nahlédnout do zákulisí hotelů, setkat se se zajímavými lidmi nebo jen strávit romantickou noc ve svém městě. Hoteliéři a Praha se rozhodli touto cestou také odhalit některé zajímavosti hotelového provozu a ­aktivity, které dělají pro podporu života obyvatel města.

Rezervace si můžou zájemci udělat na webových stránkách www.nochotelu.cz. Noc hotelů se má konat každoročně, vždy poslední pátek měsíce ledna. Do akce se zapojilo sedm desítek pražských hotelů a hostům je k dispozici přes 600 dvoulůžkových pokojů. „O akci je obrovský zájem a většina pokojů je už vyprodaná,“ upozorňuje Stárek.

Akci zpestří zajímavý doprovodný program v každém hotelu, připraveny budou také speciality šéfa kuchyně. Hosté mohou využít některých slev, například Správa Pražského hradu připravila poloviční slevu na prohlídku okruhu B, stejnou slevu poskytne Prague City Tourism na vstupenku na Staroměstskou radnici.

Komentáře

Hlavní zprávy

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

vydáno 31. července 2021  11:11

Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí...  celý článek

Jsou seriály ze světa Marvelu zbytečné? Po Lokim už nikoliv

Strážce streamu
vydáno 30. července 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Psát Strážce streamu o letošních marvelovských seriálech nemá smysl, protože si své fandy a pochvalné kritiky bez problému najdou tak jako tak. Tohoto...  celý článek

Politické trafiky na Žižkově nerozdávají. Radnice Prahy 3 se opět chlubí nejmenším rizikem korupce

vydáno 30. července 2021  6:00

Antikorupční webová platforma Hlídač státu letos opět udělovala vysvědčení městským samosprávám. Úspěch opět slaví radnice třetí městské části. Transakce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy