metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 7 °C

Pátek, 22. února 2019. Svátek má Petr.
Problematická ulice bude pod dohledem policie.
Problematická ulice bude pod dohledem policie. | foto: Profimedia.cz

Hříšnou ulici Ve Smečkách budou mít pod dozorem strážníci

2. července 2012  14:08 ČTK
Jen několik metrů od nevěstince, do kterého kolemjdoucí ještě před několika týdny lákaly z výloh spoře oděné ženy, bude brzy otevřena nová služebna. Všichni doufají, že přítomnost strážníků zajistí veřejný pořádek a erotickým podnikům odradí potenciální zákazníky.

Praha 1 předala strážníkům novou služebnu v problematické ulici Ve Smečkách, která je nechvalně známá hlavně kvůli prostituci. "Prostory jsou stavebně hotové, bude je nutné ještě dovybavit, což je záležitost několika dnů," uvedl starosta městské části Oldřich Lomecký.

Město je proti prostituci bezbranná. Pomůže nová služebna?

Strážníci budou mít svou služebnu jen několik metrů od nevěstince, který před časem vzbudil mediální pozornost. Odbor výstavby ale v květnu nařídil vyklizení budovy. Vlastník údajně nedodal úředníkům ve stanoveném termínu potřebné dokumenty ke stavbě. Starosta dnes znovu zopakoval, že je radnice proti provozovatelům nevěstinců bezbranná. Prostituci v Česku totiž nereguluje žádný zákon.

Magistrát hlavního města proto připravuje novelu, podle které by prostitutky musely mít oprávnění k provozování činnosti. K pražským zastupitelům by se mohla dostat letos na podzim.

Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech.

Město proto zvažuje rovněž to, že by obecní úřady vydávaly povolení i samotným nevěstincům, a tím ovlivňovaly jejich počet a umístění.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cyklista Tomáš Tvrdík šel na Predátora z hecu, teď patří ke světové špičce

Tomáš Tvrdík skončil na Mistrovství světa v loňském roce v řecké Spartě na 9....
vydáno 21. února 2019  16:57

Táta mi byl i je ve sportu obrovskou oporou a podporoval mě, říká kutnohorský závodník v překážkových soutěžích Tomáš Tvrdík.  celý článek

Povinné zálohy na PET lahve jsou nesmysl, tvrdí evropští mistři třídění odpadu

Ilustrační snímek
vydáno 21. února 2019  15:46

Karlovarské minerální vody, největší středoevropský distributor nealkoholických nápojů, uvažují po vzoru některých evropských zemí o zavedení zpětného...  celý článek

ANKETA: Deník Metro hledá nejkrásnější tramvaj v Praze

Anketa
vydáno 21. února 2019  14:39

Jako má Londýn červené autobusy, tak má Praha tramvaje T3. Nejpočetněji vyráběný tramvajový vůz na světě je pražskou legendou. Metropoli však křižují i...  celý článek

Kadjar byl v lázních. Renault prokoukl a dostal nové motory

Překonat brod není problém.
vydáno 21. února 2019  12:33

S novým rokem se českému trhu představil omlazený Renault Kadjar. Oblíbené SUV dostalo řadu novinek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám